Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vadkamera email küldéséhez...

Vadkamera email küldéséhez kérek segítséget. Vodafone GPRS hálózathoz mit kell beállítani, hogy elküldje az emaileket? Sajna 2021-ben még ilyen vacakokkal kell küzdenie az embernek.

Figyelt kérdés

Amit eddig próbáltam:

internet.vodafone.net

standardnet.vodafone.net

vitamax.internet.vodafone.net

vitamax.snet.vodafone.net

Gateway: 80.244.97.30 / 80.244.96.1

username/password: vagy semmi, vagy vodawap



2021. jún. 30. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol akad meg az e-mail? Nekem telenor mobilnetes biztonsági kamera küld e-mailt ha a mozgásérzékelőre beindul.
2021. jún. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van rendes térerő a kamera helyén? Memóriakártya?



Hogyan állítsuk be a vadkamerát úgy, hogy a képeket e-mailre küldje [link]


Kezdjük a legfontosabbakkal:


- Kapcsoljuk ki a SIM kártya PIN kód védelmét!!!!

- A SIM kártyának kell rendelkeznie internetkapcsolattal

- Amelyik e-mail címről szeretné, hogy a vadkamera elküldje a képeket, azon az e-mail fiókon szükséges bekapcsolni a "Kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférése"-t a következő linken: [link] - figyeljen oda, hogy a megfelelő fiókon kapcsolja ki!


Ezután be kell állítanunk a SIM kártya APN beállításait! - minden szolgáltató más APN beállításokkal rendelkezik!!!

A hálózat 3G / APN beállítások részen:


Vodafone

Előfizetős:


APN: internet.vodafone.net

User Name: üresen kell hagyni

Password: üresen kell hagyni

Feltöltőkártyás:


APN: vitamax.internet.vodafone.net

User Name: üresen kell hagyni

Password: üresen kell hagyni


Már csak az e-mail SMTP beállítása maradtak:


A beállítást az SMTP részen állíthatja be.


Mail server IP: smtp.gmail.com

Port: 465

Mail Account: adja meg az e-mail címet, amelyről el lesznek küldve a képek (pl.: spystore@gmail.com)

Mail Password: adja meg ehhez az e-mail fiókhoz tartozó jelszót


Ezt követően szükséges megadni azt az e-mail címet is, ahová szeretné, hogy a képeket a vadkamera elküldje. Ezt az e-mail címet a "Sent to" lehetőséghez adja meg.


Ezeket a beállításokat az FP06 és az FP07 típusú vadkamerákon teszteltük le.


Ha még mindig nem működne:


Abban az esetben, ha az e-mailt a készülék még mindig nem tudja elküldeni, akkor vegye sorra a következő lépéseket:

- ellenőrizze, hogy a SIM kártya működő internetkapcsolattal rendelkezik (pl. a telefonja segítségével),vagy fel e van töltve az egyenlege

- ellenőrizze, hogy ki van-e kapcsolva a PIN biztonsági kód (pl. a telefonja segítségével)



Esetleg próba: [link]

E-Mail Beállítás:

Adatkommunikáció

Új fiók

Fióktípus GPRS adat

Név: tetszőleges (pl.: Internet)

APN név: internet.vodafone.net /előfizetés esetén/, vagy vitamax.internet.vodafone.net /feltöltőkártya esetén/

Felhasználónév: <üres>

Jelszó: <üres>

Jelszó kérés: ki

Preferált szolgáltatás: Csak GPRS

IP cím: <üres>DNS cím: <üres>

Hitelesítés: nincs

Adattömörítés: ki

Fejléctömörítés: ki


Internet beállítás

Új profil

Név: tetszőleges (pl.: Vodafone Internet)

Kapcsolódás: /a fent beállított profil. (Jelen esetben: Internet)/

Internetmód: http

Proxy használata: nem

Üzenetek: E-mail


Beállítások

Új postafiók

Kapcsolódás: /a fent beállított profil. (Jelen esetben: Vodafone Internet)/

Protokoll: POP3Bejövő kiszolgáló: pop3.vodafone.hu

Bejövő port: 110

Titkosítás: nincsPostaláda: 06*********Jelszó: /A saját jelszava/

Kimenő kiszolgáló: smtp.vodafone.hu

Kimenő port: 25

E-mail cím: 06*********@vodafone.hu (akár alias-osat is be lehet írni)

Letöltés:

- Fejléc+szöveg

- Csak fejlécek

Feladó neve: /A címzettnél ez fog megjelenni feladóként/



Általános tanácsok – Huntervadkamera [link]

Miért van szükség más SMTP szolgáltatásra a kamerámhoz?


A kamera SMTP bejelentkezési azonosítót igényel. A vadkamerák a küldő e-mail @ előtti előtagját használják SMTP szolgáltatóhoz való belépési azonosítóként, így az nem lehet e-mail cím. Külön meg lehet adni az SMTP bejelentkezési azonosítót.


A GSM/GPRS képküldő funkcióval rendelkező vadkamerák kizárólag egy email továbbító (SMTP) szerver segítségével képesek a címzettjükhöz eljuttatni a rögzített felvételeket. A szolgáltatást sokáig a gmail/hotmail szervereken keresztül ingyenesen tudtam biztosítottam mindenki számára. Ez a továbbiakban sem lesz másként, viszont ez esetben senkinek nem tudom garantálni a kamerák által küldött képek késedelem nélküli célba juttatását.


Egyszerűbben a kameránál a ……..@gmail.com ezen az email csak küldi az ön email címére a képeket, bármikor megváltoztathatja és adhat meg saját email címet is küldőközpontnak.


Ennek az oka?

Az utóbbi időben egyre gyakrabban tapasztaltam ezeken az ingyenes szervereken esetenként akár több órás, de nem ritkán fél napos teljes szolgáltatás szüneteltetést is. Ez a jelenség főleg a kéretlen levelek (SPAM) elleni küzdelem során bevezetett védelmi mechanizmusok hatására lép életbe. Gyakran előfordul ugyanis, hogy a vadkamera napi szinte képek tucatjait ontja a külső környezet hatására, melyet a szerverek mesterséges intelligenciája igen gyakran SPAM küldésként azonosít. Ekkor egyfajta szankcióként az adott fiók továbbítási tevékenysége rövidebb-hosszabb időre felfüggesztésre kerül.

2021. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kösz a kimerítő választ.

Mint azt az elején írtam, ezeket amiket írtál már végigpróbálgattam. Több email-cimmel is teszteltem amelyhez van smtp szolgáltatás. A gmail-es címnél beállítottam a Google csökkentett biztonságot is, hogy átengedje az emaileket.

Két szekciót kell az UOV Setup programban beállítani:

1. MMS (tudom, hogy erre nincs szükség)

URL:

Gateway:

APN:

PORT:

Account:

Password:

2.GPRS

APN:

Account:

Password:

Tudom, nekem csak a GPRS kell, de a program nem enged kilépni ebből a menüből amíg az MMS szekcióba legalább egy Port-számot be nem írok. A Portszámhoz senki sem írja mi kell, így én 80-at írogatok oda.

A Kamera felcsatlakozik a Vodafone hálózatra, és a képek is lementődnek az SD kártyára.

CSAK az email-ek nem mennek el. Egyszerű mint a faék a beállítása, biztos vagyok hogy minden jól van beállítva, de mégsem működik.

Előtte T-Com hálózaton volt a kamera, ott rendesen működött, de a magas ár miatt váltottam Vodafone-ra.

2021. júl. 1. 11:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Vodafone beállítások: [link]

[link]

[link]

[link]



[link]

MMS / SMTP / SSL SMTP prioritása felcserélődött? Érdemes nagyon ügyelni arra, hogy amikor a kamera menüjéből megnyitjuk az "SMTP/MMS beállítás" menüpontot akkor ott elsőként az "SSL SMTP beállítás" lehetőségnek kell szerepelnie. Ha mégsem így lenne, (tehát ha az MMS vagy SMTP beállítás jelenne meg elsőként) akkor a jobb vagy bal navigációs gombbal állítsuk át azt "SSL SMTP"-re.



[link]

A beállítás el lett végezve, de mégsem küld képet a kamera:

- Elképzelhető, hogy valamelyik rubrikában elírás történt. Kérjük ellenőrizze le a beállítófájlt. GMAIL esetén fennállhat, hogy az email-fiók betörésnek észleli a kamera működését. Ilyenkor jóvá kell hagyni az ismeretlen eszközök hozzáférését a GMAIL biztonsági beállításainál [link]

- Nagyon ritkán előfordul, hogy a kamera nem olvassa be a beállítófájlt elsőre. Ilyenkor ki kell kapcsolni, majd újra vissza SET állásba, amíg ki nem írja, hogy „update succeed/frissítés sikeres”

- Nincs térerő, ahová ki lett helyezve a vadkamera.


A kamera nem küld képet, de eddig működött:

- Lemerültek az elemek és a küldés módja (send mode) kikapcsolt állapotba állt vissza. Ilyenkor át kell állítani azonnali - (instant) - 00 állásba.

- A SIM kártyáról elfogyott az adatkeret egyenleg, vagy inaktiválódott a SIM kártya. Előfordul, hogy az látszik, hogy van rajta kredit, csak épp a netes adatforgalom fogyott el. Ilyenkor ellenőrizni kell a szolgáltatónál az adatkeret egyenleget.

- Betelt az SD kártya. Formázni kell az SD kártyát.

- Tönkrement az SD kártya (Minox kameráknál gyakori). Meg kell nézni, hogy a kártyán az utolsó felvételek megnyithatóak-e. Abban az esetben, ha nem, akkor a kamera nem fér hozzá és nem tudja elküldeni a képet.



[link]

Mit jelent az, hogy a küldős vadkamera 3G hálózat használatára alkalmas ?


Jelenleg akkor van jelentősége, ha olyan területre akarjuk a kamerát kihelyezni ahol a 3G hálózat erősebb, mint a fejletlenebb vagy lassabb. (nem túlságosan jellemző, de előfordul) Ha a vadkamera már olyan fejlett, hogy videót is képes küldeni akkor az valószínűleg 3G-s és a videót csak onnan tudja elküldeni majd, ahol van 3G lefedettség. A nagyobb sebességű hálózatok használatával (pl. 3G, 4G) azonban a képküldés átfutási ideje valóban rövidebb mint a lassabb hálózatot használó kameráknál.


Ettől függetlenül itt egy kis magyarázat:


2G: a mobilkommunikáció második generációja. A digitális mobil hálózatok adattovábbításának eredeti módja. Sebessége nem számottevő. A legelső mobiltelefonok így kommunikáltak, SMS küldésen, valamint telefonáláson kívül, másra nem alkalmas. A küldős vadkamerák már az ettől fejlettebb 2,5G-nek titulált kommunikációt használják.

2.5G: A javított hardver és infrastruktúra nagyobb adatátviteli sebességekhez vezetett. A technológiának két alváltozata alakult ki:

GPRS: A GPRS (General Packet Radio Service) egy csomagkapcsolt, IP-alapú mobil adatátviteli technológia. Hasznosítási területe a WAP, SMS és MMS mellett az internethasználat is, beleértve az e-mailezést. Az átlagos sebesség 30-40Kb/s, a hálózat elérhetőségét egy "G" jelzi a térerőt mutató csíkok sarkában. Ez az a mobilkommunikációs technológia, amire minden küldős vadkamera képes.

EDGE: Az EDGE (Enhanced Data for GSM Evolution) nagyjából háromszor gyorsabb kapcsolatot tesz lehetővé, mint a GPRS (~100-120Kb/s). Esetenként 2.75G-ként hivatkoznak rá, hogy elkülönítsék a GPRS-től. Hasonlóan az előzőhöz, ezt egy "E" betű jelzi a térerőt mutató csíkok sarkában. Vadkamerák szempontjából nincs jelentősége.

3G: Napjaink egyik legelterjedtebb hálózata. Segítségével a telefon használata során az adatok számos különböző technológiát, illetve frekvenciát használva kerülhetnek továbbításra. A legtöbb szolgáltató rendelkezik 3G lefedettséggel, hazánk három fő szolgáltatója, a Telenor, a T-Mobile, valamint a Vodafone is. Az elérhető sebesség jelentősen nőtt a 2.5G-hez képest: megfelelő lefedettség esetén akár 2Mb/s (2.000Kb/s) is lehet, mellyel nem jelent majd gondot a jelentősen nagyobb méretű állóképek és akár videófelvételek küldése sem. Azonban itt a vadkamerák fejlettségi szintje szab határt, ugyanis a vadkamerák által küldött képek mérete jelenleg nem teszi szükségessé a 3G-t. Az elmúlt 1-2 évben megjelent vadkamerák már 3G képesek.


Melyik mobilszolgáltatót válasszam a kamerához, ha azt akarom hogy a kamera e-mail-t küldjön?


Vodafone és T-mobile szolgáltatókat tudom ajánlani. A Telenor hálózatán belül a küldési hatékonyság valamiért gyenge. Hogy miért, azt az ügyfélszolgálatukon sem tudták megmondani vagy a probléma okát meghatározni.

Nem érdemes havi előfizetéses szolgáltatást választani, hanem inkább egyenleg feltöltőset, mert a kamera a lebeszélhető perceket úgysem fogja kihasználni csak a mobilinternet adatforgalmi keretet.

Telefonba való SIM kártyát válasszon, nem érdemes nagy adatforgalmú csomagot venni.

A T-mobile Domino Web mobilinternet csomagot találom jelenleg a legkedvezőbb mobilinternet szolgáltatásnak a vadkamerához, ugyanis az adatforgalom számlálása 30 napos ciklusokban történik, illetve ciklusonként 100Mb adatforgalomig csupán 500 Ft a használati díj. 100Mb adatforgalmi keret körülbelül 2000 küldött képet fedez.



Vadász fórum: [link]

2021. júl. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!