Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért válaszolnak az emberek...

Miért válaszolnak az emberek mailre messengeren, vagy sms-ben?

Figyelt kérdés
Pár éve foglalkoztat ez a kérdés. Hiányzik a REPLY gomb nekik, vagy egyszerűbb átmenni egy másik platformra, hogy válaszoljanak? Ráadásul, ott még hivatkozni is kell, hogy mire válaszolnak. Vagy talán, a mail már egy elavult kommunikációs forma, annak ellenére, hogy lehet nagy szöveget küldeni, csatolmányokkal? Csak engem zavar ez?

2021. aug. 26. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet nem direkt, pl. ha a messenger vagy hasonló alkalmazásban kezeli a bejövő email, SMS, MMS... és azon keresztül válaszol, lehet messengeren vagy SMS -ben, de akár MMS -ben küldi el a választ.


Vagy mint én is jobban szeretem a messenger -en mint emailbe.

kicsit követhetőbb a kommunikáció, mert ahány levelező kliens annyi féle módon megy a reply, és sokszor elég zavaró, hámozni kell.

Van aki a válasz levél elejére, van aki a végére, de olyan is aki közbe iktatva a sorokat válaszol.

2021. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 én azért szeretem jobban a mailt, mert feladathoz lehet rendelni. Pl. Az olvasatlan/töröletlen mail egy megoldandó feladat. És ez tök praktikus, ha nem akarsz a feladatoknak külön alkalmazast használni. Messengeren/sms-ben minden a múltté. Fogalmad sincs, meddig kellene visszalapozni.


Nekem egyébként hiába válaszolnának messengeren, nem fosbookozok. :)

2021. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az semmi. Én még a telefonhívásban feltett kérdésekre is csak eMailben válaszolok. Aztán osszák be hogy melyikre mondtam hogy Igen és melyikre hogy Nem... :)
2021. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!