Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Teljesen le vagyok döbbenve,...

Teljesen le vagyok döbbenve, hogyhogy a Friderikusz Podcast-nak anyagi támogatásra van szüksége?

Figyelt kérdés
Egyrészt van benne reklám nagy cégtől, igazán kevés reklám volt, pár másodperc, nem értem ez kiket zavart egy 2 órás beszélgetésben. Másrészt hatalmas a megtekintés a Youtube-on. És ha jól sejtem sok vendég ingyen megy el.

2021. szept. 3. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
A kókler szélhámos Fridi akar egy kis pénzt is keresni rajta.
2021. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
senki se kérte h ezt csinálja, a néző a kattintásával fizet, ennyi
2021. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Elmondta az erről szóló videójában, hogy a korábban beégetett 5 másodperces reklámot adott mennyiségű adásra tárgyalta le az első részek finanszírozásához. A megállapodás lejárt, nem hosszabbították meg, mert sok néző nem akartak reklámot. A YouTube-tól nincs bevétele a megtekintések után, mivel nem kapcsolták be a YouTube reklámokat (többek közt, mert sokan úgyis reklám blokkolót használnak). Szóval a néző nem fizet a kattintásával.


Elég sok nézője van, ha elég adakozók is, akkor jobban megérheti, mint a reklámokkal bohóckodni és cserébe nem is kell reklámokat nézni.


Lehet, hogy "sok vendég ingyen megy el", viszont ők az adás előkészítésével, téma és vendég kereséssel, szervezéssel, a vendégből felkészüléssel, kérdések előkészítésével, aztán az adás utómunkájával, szerkesztésével, stb. is elég sokat dolgoznak, meg a stúdióba, technikába is elég sokat be kellett fektetni, bérelni, fenntartani se lehet kevés pénz és ha már ennyit dolgoznak vele (többen is), akkor meg is akarnak élni belőle.


Mindenki "kókler szélhámos", aki a munkájáért "akar egy kis pénzt is keresni"? Ti és a családotok talán ingyen csináltok mindenkinek mindent és a semmi bevételből tartjátok fenn magatokat?


Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki támogassa Friderikuszt, azt mindenki el tudja dönteni, hogy tetszik-e neki, amit csinál, szán-e rá pénzt, megéri-e neki.

De ne csináljatok már úgy, mintha ti nem "akarnátok egy kis pénzt is keresni" azon, amit csináltok, pláne, ha jók is vagytok benne és mások hajlandók is fizetni azért, amit tudtok. Nehogy már az legyen gáz, hogy valaki pénzt akar termelni a tudásával, hogy megéljen belőle!

2021. okt. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"mert sok néző nem akartak reklámot"


"jobban megérheti, mint a reklámokkal bohóckodni és cserébe nem is kell reklámokat nézni."


De könyörgöm, eddig kb. 100-xzor több időt foglalkozott az adatozás hirdetésével, azaz reklámmal, mint amennyi a kávé reklám volt régen!!!

2021. okt. 13. 15:26
 5/14 A kérdező kommentje:

"a stúdióba, technikába is elég sokat be kellett fektetni, bérelni, fenntartani se lehet kevés pénz"


Hát talán nem kéne rögtön stúdiót bérelni, meg technikát venni. A tartalom a lényeg, amit sokkal olcsóbban ás akár a saját lakásában is felvehetne. Tudtommal nem él rosszul, biztos lenne egy alkalmas szobája rá.

2021. okt. 13. 15:27
 6/14 A kérdező kommentje:

"Nehogy már az legyen gáz, hogy valaki pénzt akar termelni a tudásával, hogy megéljen belőle!"


Nem a tudásával termeli, hanem az ismertségével és a kapcsolataival leginkább.

2021. okt. 13. 15:29
 7/14 A kérdező kommentje:

"Ti és a családotok talán ingyen csináltok mindenkinek mindent és a semmi bevételből tartjátok fenn magatokat?"


DE, csak ha én Yotube csatornát indítanék, nem vennék és bérelnék rögtön ilyen stúdiót, rendezném be saját lakberendezővel és vennék fel 6 másik embert, és aztán csodálkoznék néhány adás után, hogy nincs elég bevétel, hogy fenntartsam. A tartalom jó, de azért lett rögtön befutott csatorna, mert volt neki előzetesen neve, ezért is mennek el hozzá a vendégek ingyen. Ezzel szemben szerintem nem becsüli meg a hírnevét, és nem gazdálkodik jól ekkora nézettséggel. Más youtuberek felépítik magukat, ő meg már az első adás előtt nagyzolt, és lakberendezett egy csomó pénzért, de annak semmi köze a tartalomhoz.

2021. okt. 13. 15:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Ő ezt az utat választotta. Ha nem tetszik, ne támogasd!
2021. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én totál megértem, hogy pénzt (akár sok pénzt) próbál csinálni belőle és egyáltalán nem zavar. Azt is megértem, hogy a számára új területen nehezen találja meg, hogy mi az a megoldás, amiből elég bevételt tud termelni. Látszik is némi ide-oda kapkodás, tanácstalanság benne, hogy akkor most totál kihagyni a reklámokat és csak adományokból működni, vagy mégis reklámozni néha az adományok mellett, stb.


Viszont az teljesen érthetetlen számomra is, hogy ezt a legújabb kommunikációt, hogyan gondolták hogy letolvajozzák azokat, akik fizetség nélkül nézik az ingyen nézhetőként közzétett videóikat.


Ez nagyon gáz és elképzelni sem tudom, hogyan gondolhatta bárki, hogy ez többet használ majd nekik, mint árt:

[link]

2021. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem Friderikusz ezzel az aktuális kis vitával az internetes videózás görbe tükrévé vált.

Miért gondolom ezt?

Azon senki nincs fennakadva, hogy a többi videós pénzt keres (némelyikek 100-200 milliót/év), közben sulykolják, hogy mennyi költséggel és munkával jár az amit csinálnak, ezért adományokat várnak és sok fizetős feliratkozót, előfizetőt.

Azon sincsenek fennakadva az emberek, hogy a többi videós is gyakran elmondta már, hogy az ő műsoruk ingyenes, bárki számára megnézhető, de jó lenne valami ellentételezés és hogy aki reklámblokkolót használ az gazember (van videós, aki leszaralakozta azokat, akik semmilyen formában nem fizetnek és a reklámokat is tiltják). Olyan videós is volt már, aki azt mondta, hogy a nézők csak ne firtasák, hogy mire költi a kapott pénzt, adományokat, mert az onnantól a saját fizetése (ugye, az adományokat azért adják, hogy segítsék a videóst, ezért az a minimum, hogy legalább elszámolna vele).

Ha Friderikusz csinálja ugyanezeket, amit a többi videós, akkor ki vannak az emberek akadva.

Értsd jól, összefoglalom a lényeget: ha úgy vesszük, a videós szcéna lekiflitolvajozta (nem ezzel a szóval, de erre utalva) már korábban azokat a nézőket, akik nem adományoznak és nem fizetnek elő.

Én is azt gondolom, hogy az, hogy a többi videós ezt már megtette, nem mentesíti Friderikuszt, vagy a sajtósát egy ilyen kijelentés súlya alól.

Friderikuszban azt nem értem, hogy miért nem keres további, nagyobb szponzorokat (ahogy a többi videós már megtette) és miért áll bele ilyen vitákba.

2021. okt. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!