Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy oldható ez meg?

Hogy oldható ez meg?

Figyelt kérdés

Indítunk pár baráttal egy magánvállalkozást és a költségek és adminisztráció vezetéséhez cisnáltam egy excel táblát. Elég jóra sikerült, bevételarányosan osztja el a kiadásokat, az adatbázis bővítésével pedig a dropdownok automatikusan bővülnek.


Viszont. A cél az, hogy mindenki elérje az online táblázatot, ezért felraktam Google Drive-ra és gondoltam megosztom. Viszont a Google Táblázat képtelen olyan funkciókat futtatni amik vannak az excel fájlban, így a Drive-ba feltöltött fájl gyakorlatilag használhatatlan.


A probléma gyökere, hogy a Google akarja megnyitni a fájlt ahelyett, hogy csak fájlként tárolná, és a gépen lévő Excellel lehetne megnyitni. Így ugyan egyszerre csak egy ember tudná szerkeszteni, viszont legalább működne. Amúgy sincs rá szükség, hogy egyszerre többen legyenek benne.


Ez hogy oldható meg? Hogy a Google Drive csak tárolja a fájlt, de megnyitni excellel kelljen? Vagy ez így ebben a formában nem megy? Akkor van más ötletetek a problémára?



2021. szept. 29. 22:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha Dropboxra raknánk, az megoldaná asszem, mert az csak tárol, de gmailje van mindnekinek, úgyhogy ha lehet, nem szeretnénk új felületet nyitni.
2021. szept. 29. 22:45
 2/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

OneDrive?

Abból nyilván eléri az Office.

Valószínűleg Microsoft fiókja is van mindenkinek ha Windowst használtok.

2021. szept. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Üzleti célra elég drága.
2021. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Jobb klikk -> küldés -> ZIP
2021. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánvállalkozás akkor O365-re fizessetek elő, ott online, kollaboránsan tudtok egyszerre szerkeszteni Excel-t. Google Táblázat annyira nem kompatibilis Excel-el hogy minden működjön, ahogy írtad is. Vagy egyszerűen csak megosztjátok a fájlt, ami mindenkinek a gépére le van szinkronizálva és onnan nyitja meg, az Excel-el. De egyszerre csak egy ember nyissa meg így.
2021. szept. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

5000Huf.-ért 1 év o.365 pro. plus legálisan!

Én már évek óta vásárolok innen,még sosem volt problémám.


[link]

2021. szept. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Háát ilyesmiért fizetni max akkor szeretnénk, ha már van bevételünk. Épp eléggé veszteséges lesz az első pár hónap így is, hisz nincs még elég kliens.

De jók az ötletek, köszi, megy a zöld!:)

2021. szept. 30. 09:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Google drive-ban ha nem bal gombbal kattintasz, hanem jobbal, akkor feljön egy menü, amiben van letöltés gomb, de akkor feltöltenie is mindenkinek magának kell.

Viszont google drive-hoz is van asztali kliens, ami szinkronizálja a drive tartalmát egy helyi könyvtárba, így biztos Excellel nyitja meg, és a fel- és letöltögetéssel sem kell foglalkozni. ( [link]

2021. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7/8- Köszi! (6/8)
2021. szept. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8as, ja, a le és feltöltögetés nem opció, kényelmetlen és tuti elmaradna valaki.

De a szinkronizálós az jó ötlet, nem tudtam róla, hogy van ilyen. A link amit küldtél nem megy.

2021. okt. 1. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!