Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy oldható ez meg?

Hogy oldható ez meg?

Figyelt kérdés

Indítunk pár baráttal egy magánvállalkozást és a költségek és adminisztráció vezetéséhez cisnáltam egy excel táblát. Elég jóra sikerült, bevételarányosan osztja el a kiadásokat, az adatbázis bővítésével pedig a dropdownok automatikusan bővülnek.


Viszont. A cél az, hogy mindenki elérje az online táblázatot, ezért felraktam Google Drive-ra és gondoltam megosztom. Viszont a Google Táblázat képtelen olyan funkciókat futtatni amik vannak az excel fájlban, így a Drive-ba feltöltött fájl gyakorlatilag használhatatlan.


A probléma gyökere, hogy a Google akarja megnyitni a fájlt ahelyett, hogy csak fájlként tárolná, és a gépen lévő Excellel lehetne megnyitni. Így ugyan egyszerre csak egy ember tudná szerkeszteni, viszont legalább működne. Amúgy sincs rá szükség, hogy egyszerre többen legyenek benne.


Ez hogy oldható meg? Hogy a Google Drive csak tárolja a fájlt, de megnyitni excellel kelljen? Vagy ez így ebben a formában nem megy? Akkor van más ötletetek a problémára?



2021. szept. 29. 22:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igen, a gyakorikérdések a zárójelet is a link részének vette, töröld ki a végéről. Vagy: [link]
2021. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Közben úgy néz ki sikerült megoldani OneDrive-al. A Microsoft (nem meglepő módon, hisz az övék) simán futtatja online az Excelt minden funkciójával, ha mobilra lekapják a megfelelő Excel appot akkormég ott is megy, nem csak PC-n.. szóval úgy tűnik problem solved, köszi a tippeket!:)
2021. okt. 2. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!