Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy mukodnek a zenei engedely...

Hogy mukodnek a zenei engedelyek a YouTube-on? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Keszitettem egy zenei listat es feltoltottem a Youtube-ra. Egybol ki is irta hogy mivel az SME (Sony Music Entertainment) birtokaban levo zeneket is felhasznaltam ezert le van tiltva a videom, tobb orszagban is.


Minden egyes zenebol kb. 20 masodpercet raktam be a videomba, mas kisebb YouTuber listajan is lattam ugyenezeket a zeneket de ok altalaban kb. 10 masodpercet hasznaltak fel beloluk. Lehet tul sok az a 20 masodperc es ha csak 10 masodpercet tennek be akkor nem tiltanak le a videomat?


Sokat dolgoztam a videoval, nem szeretem megint potyara megcsinalni.



2021. okt. 27. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1 másodpercért is tilthatják, az más kérdés, hogy mennyitől ismeri fel az algoritmus. De attól még jogsértő lesz és ha észreveszik, ugyan úgy megy a tiltás, max pár napig/hétig fent marad. Akik ezzel foglalkoznak, megvásárolják a zenék használati jogát.
2021. okt. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen de lattam egy 1000 feliratkozoju YouTube csatornat akinek engedelyezve van a videoja pedig olyan zenek vannak a listajan mint pl. Sia-tol a Genius es meg tobb mas hires zene. Ennek az illetonek kb. 1 millio a megtekintese es a video mar regota fent van.

Nem hiszem azt sem hogy minden hires zene jogaert fizetett, meg profi youtuberek is kerulik a copyright-os zeneket

2021. okt. 27. 23:56
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

"* A YouTube tudomása szerint csak a Hangkönyvtárból származó zeneszámok és hangeffektek felhasználása biztonságos szerzői jogi szempontból.

* A YouTube nem vállal felelősséget a YouTube-csatornákról vagy más zenekönyvtárakból származó, jogdíjmentesként feltüntetett zeneszámok és hangeffektek használatából eredő esetleges problémákért.

* A YouTube nem adhat jogi tanácsot, beleértve a zeneszámokkal kapcsolatos, a platformunkon kívül előforduló problémákra vonatkozó tanácsokat is.

* Ha kérdéseid vannak a zeneszámok felhasználásának lehetőségeiről, azt ajánljuk, fordulj jogi szakértőhöz."

Forrás: Youtube súgó - A Hangkönyvtárból származó zeneszámok és hangeffektek használata ( [link] )

2021. okt. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na mind1 10 masodperc-es vagasokat csinaltam es ugy mar is megengedte.
2021. nov. 7. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!