Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Pesten hallottam csoport...

Pesten hallottam csoport átveréssel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Sokan kéregetnek újabban és bárki aki ellene beszél (hiába látszik hogy kamu profil) törölve illetve tiltva lesz.

Írtam a rendőrségnek mert lehet benne van az admin keze.

Mit lehetne tenni? Sajnos sokan elhiszik és küldik a pénzt mert nem néznek utánuk.



2021. dec. 26. 16:41
 1/3 anonim válasza:

Például azt, hogy elmondod pontosan és érthetően miről van szó.


"Pesten hallottam csoport átveréssel foglalkozik?" ez inkább olyan mintha a kulcsszavakat sorolnád fel a kérdésedhez, csak a kérdőjel megtévesztő. Olvasd vissza magadnak hangosan kérdő hangsúllyal és rájössz, hogy mennyire nincs értelme, de még kijelentve sem értelmes. Amúgy a szándékod becsülendő, de így nem sokra jutsz vele.


- Pesten? akkor ha személyesen kéregetnek, milyen profilról van szó? Vagy Pesten hallottad? Amennyiben igen ez miért fontos, hogy hol hallottad?

- ez egy weboldal? mi a címe milyen ürüggyel kéregetnek? a kéregetés nem bűn, de ha ígérnek a pénzért valami szolgáltatást, vagy terméket és azt nem küldik akkor már bűncselekmény.

2022. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kérdőjel nélkül nem engedte ki.

A “Pesten Hallottam” egy facebook csoport. Történeteket mesélnek az emberek amik pl. tömegközlekedésen történt vagy munkába menet.. stb.

Mára már különböző kamu profilok kérnek pénzt. (kaja, lakhatást, ruha..) A legviccesebb egy “pasi” volt aki konkrétan apartmanra kért pénzt.

Aki pedig felfedi hogy ez átverés, ne utaljanak nekik pénzt azt tiltják innen.

Amúgy is undorító az ilyen , de ebben a csoportban sok száz ezer ember van.

2022. jan. 18. 19:44
 3/3 anonim válasza:

Na így már értem köszi. Pont ezért nem vagyok facebook-on. Kicsit röhejesnek is tartottam illetve inkább aggasztónak amikor tavaly Ausztrália meg akarta regulázni őket, hogy fizessenek pénzt a tartalmak átvételéért, ezért a facebook lekapcsolta Ausztráliát. Erre teljesen kétségbe estek, hogy hogy jutnak hozzá a hírekhez stb. Mintha híreket nem lehetne elérni máshonnan. Ez a baj, hogy aki facebookozik agymosott lesz és csak azokat a tartalmakat látja amit a facebook akar hogy lássa. Meg az sok ismerőst hogy mindenki milyen boldog, csak az ő élete szar és ettől depressziós lesz.

Visszatérve az eredeti témádhoz nem hiszem hogy a rendőrség ezzel sok mindent tud csinálni inkább a facebook nekik jelentsd, de szerintem ők sem fognak vele foglalkozni. Egyébként meg aki apartmanra kér pénzt és adnak neki akkor hajrá ebben nincs semmi rossz. Akkor ez egy lejmoló, kéregető oldal, vagy adsz nekik vagy nem. Az más kérdés, hogy hazudhatnak, hogy mire kell a pénz, de ha nem ígér ellenszolgáltatást akkor szerintem ez nem bűncselekmény.

2022. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!