Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha az alaplapom nem képes...

Ha az alaplapom nem képes Wi-Fi jel fogadására, akkor ha egy külső hálózati "kártyát" (pl. TP-Link Archer T2U Nano) dugok bele, akkor fogja fogni a Wi-Fi-t?

Figyelt kérdés
Most internetkábellel van összedugva a gépem, de el akarom rakni máshova. Oda nem szeretném kihúzni a netkábelt. Egy ilyen kütyü megoldja a problémámat, és - mint egy laptop - tudok csatlakozni a Wi-Fi-re? A választ előre is köszönöm!

2021. dec. 31. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, de az ilyen usb cuccoknak (mivel kicsi az antennája) gyenge a térereje.

Beszerelhető (PCIe) wifi kártya bot antennákkal - én ilyent használok.

pl.:

[link]

2021. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Illetve volna még egy kérdésem. Amit írtam USB adapter elvileg 600mb/s sebességre képes. Nos, az internetem 500mb/s-os. Akkor teljes sebességgel fog működni, csakúgy mint ha netkábellel lenne összekapcsolva?


[link]

2021. dec. 31. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden láncszem annyit ér, mint a leggyengébb szeme.

Ha a routered is, és a wifi adaptered is tudja a wifi6 szabványt, akkor igen.

Viszont az usb adapter csak 433Mbps-t tud.


"Akár 600Mbps sebesség is elérhető, 200Mbps - 2.4GHz-en és 433 Mbps - 5GHz-en"

2021. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát ha 5Ghz-en használom akkor 433Mbps sebességre lesz képes. Esetleg tudod hogyan lehet beállítani, hogy 5GHz-n ne pedig 2.4GHz-n üzemeljen?
2021. dec. 31. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Mehet párhuzamosan. Ha gyengül a jel, akkor átvált.

Amúgy annyi az egész hogy csak az 5G-re jelentkezel fel.

2021. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem, köszönöm!
2021. dec. 31. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!