Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meg lehet osztani mobilinterne...

Meg lehet osztani mobilinternetet routerre majd abból vezetéken tovább vinni a jelet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tudom a kérdés kicsit kusza de mindjárt felvázolom


Tehát egy házban ahol nincs konkrét vezetéken bekötve az internet ott szeretnék netet varázsolni egy asztali gépre.


Tehát:

Létezik olyan megoldás hogy egy routerhez hozzárendelem a mobilnetet majd abból egy mezei netkábelen keresztül az asztali gépre csatlakoztatva van internet?


Remélem érthető a felvázolás

Válaszokat előre is köszönöm és meghallgatom az egyéb megoldásokat is


2022. jan. 16. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
mi olyat csináltunk, hogy nekem a gépem volt mobil netre csatlakozva (nem emlékszem már, hogy wifi, vagy vezetéken) és a hálózaton keresztül én osztottam meg másik géppel a netemet
2022. jan. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van router, amiben van 4g modem, abba belerakod a sim kártyád, és kész is. Van router, ami tud kezelni usb-s 4g modemet, ott kell mellé egy usb-s 4g modem, pár beállítás, és kész is.

Van router, amiben van WiFi client mód, azaz a wifi kapcsolatot ,,adja tovább'' vezetéken. E mellé odateszel egy régi 4g-s okostelefont, bekapcsolod a hotspotot, rácsatlakozol a routerrel, és kész is.


De ha csak egy gépre szeretnél netet, akkor a legegyszerűbb, ha abba veszel egy 4g modemet, rádugod usb-n, és kész is.

2022. jan. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden nagyobb gyártónak vannak úgynevezett 4G (vagy újabban 5G) routerei:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

általában ezen routereken van egy USB-port (ritkábban egy SIM-foglalat), amibe belecsatlakoztathatod a (szolgáltatótól kapott) USB-s 4G-/5G-modemed (SIM-foglalatosoknál a SIM-kártyát), majd a router webes felületére számítógéppel csatlakozva beállíthatod a csatlakozáshoz szükséges adatokat - inentől a router fogja osztani az Internetet (mind kábelen, mind - ha van - vezeték nélkül, wifin).

2022. jan. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a kérdésedre a konkrét válasz az hogy igen..

Amelyik router működik repeater módban az lazán tud a mobil wifi jeléből vezetékeset csinálni.


Sajnos hogy melyik tudja jó kérdés..

Azt tudom hogy egy usb tápról működő tenda is tudja.. 3800 ftért már az utódja van nem tudom hogy tudja e.

Simán bekapcsolod a wifit a telefonon és voila van kábeles net..


Alternatívaként nagyon jók az openwrt firmarek mert az alapből tudja így ha olyan routert veszel amire feltehető akkor azzal megoldható.

(pl régebbi linksysek, pár ezer forint mindegyik.)

2022. jan. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!