Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi jel erősítő?

Wifi jel erősítő?

Figyelt kérdés
Adott egy router nálunk, panellakásban. Én 1 emelettel lejjebb költöztem. Betonfalakról van szó, létezik olyan wifi jel erősítő amivel tudnám fogni én is az ottani netet a lakásomból?
2022. jan. 24. 12:42
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ezzel pl tudnám fogni szerintetek?


Még azért annyi infó, hogy 1 emelet különbség van a lakások között, viszont nem egymás alatt.

2022. jan. 24. 12:49
 2/5 Shaddark ***** válasza:

Ezzel is tudod, de létezik olyan ami a már kiépített áram hálózatot (konnektorba dugod) használja.


Hogy wifiből melyik mi válik be azt csak teszteléssel tudod megmondani.

Ha a földre rakod elosztóval valószínűleg ez is működni fog.

Persze számít hogy Ac-n használod vagy elég az N is ami lassabb de stabilabb átvitelt ad.

[link]

2022. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hát ez nagyon hely függő, így amit írtál kevés esély van rá.
2022. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mekkora panelről van szó, de nálunk még lakáson belül is halott a 2.4 Ghz-es tartomány, minden csatorna telített, csak 5 Ghz-en van esélyem arra, hogy ne szakadozzon és legyen elég sávszélesség.


Nyilván sok függ attól, hogy mire használod a netet. Ha valamikor szeretnél filmeket streamelve nézni, esetleg youtube-ozni, érdemes saját netet fizetni ott, ahol laksz.


Ha már lent vagy, akkor tudod, hogy leér-e a wifi-jel vagy nem. Ha nincs semmi jel, esetleg meg lehet próbálni egy külső antennával, ami erősít valamennyit rajta, aztán találni valamit, ami szétosztja a te lakásodban és kompatibilis az antennával.


Ugyan nem vagyok rádiózásban szakértő, de laikus szemmel úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy egy adó és egy vevő tudjon kommunikálni egymással, megfelelő erősségűnek kell lennie mindkettőnek. Ha van egy gyengébb adód (fenti router), esetleg tudsz használni valami erősebb vevőt, hogy a fenti gyenge jelet erősítse, vagy cseréled a fenti adót egy erősebbre.


Nem tudom, mennyire éri meg ezeken agyalni, meg kitalálni, hogy mi hol legyen és hogy hogy legyen abból wifi hálózat a lakásodban, minthogy inkább fizetnél havi 3-4 ezret netre.

2022. jan. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Inkàbb előfizettem netre. Nem bajlódok vele. Köszönöm a válaszokat.
2022. jan. 25. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!