Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik az interneten...

Hogyan működik az interneten levő vásárlás, és a ki szállítási jogszabályok?

Figyelt kérdés

Lényeg!


Rendelek az internetről, egy Tv, telefont, ruhát.... Mindegy...

Ha jól tudom akkor én az adott terméket, csak akkor vagyok hajlandó ki fizetni a futárnak, hogy ha én az adott terméket, ki csomagolom és ki is próbálhatom. Nagyon sokan nincsenek, ezzel tisztában, de létezik ilyen a magyar törvények alapján. Viszont a futárnak, nincsen ideje ezt meg várni, vagy le tagadja ennek a törvénynek a létezését.

Mi a teendő?

Kérném, hogy csak azok írjanak akik már voltak ilyen helyzetben.

Köszönöm.



#fizetés #internetes vásárlás #termék ki próbálása
2022. márc. 20. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A témában minden oldalnak megvannak a maga pro-kontra érvei. A futár feladata (és futárszolgálat vállalt szolgáltatása) a csomag sérülésmentes kiszállítása, nincs köze hozzá hogy mit rendeltél és mi van a csomagban, és az hogyan működik. Így ahhoz sem, hogy össze van-e törve, működik-e, megvan-e minden alkatrésze, vagy csak egy téglát kaptál. A sértetlen csomagot átadja, és onnantól kezdve ha bajod van, az már az eladó és közted lévő panaszügyintézés része, aminek a futárszolgálatnak semmi köze - akkor miért legyen jelen?


Nem fogja a futár a vadiúj mosógépnél megvárni, amíg te egy próbamosást beraksz, hogy vajon jó-e, ez a vevő és eladó közti ügyintézésé ha panaszod van. Az új tévénél sem várható el, hogy te behangold a csatornákat és leteszteld néhány videóval hogy milyen a képe. Ez a dolog reális és életszerű oldala.

Ha egy futárnak napi 150 csomagot kell kivinni, és mindenki mindent végigpróbál, és emiatt csak napi 30 csomagot tud csak teljesíteni, akkor meg ugyanúgy anyázol, hogy miért lett 2 munkanap helyett 1 hét a kiszállítási idő, mert annyi csomag torlódik fel.


Fogyvédtörvény körül keresgetnék, hogy mik is azok a jogok, ha vannak.

2022. márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mit már írtam, csak azok írjanak akik már voltak ilyen helyzetben, és nem csak a elméleti szabályok, hogy a futárnak sürgős dolga van, menni-e kell tovább.

Köszönöm a válaszod 1-es, de ezzel nem érek semmit.

2022. márc. 20. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre azért nem fogsz objektív válaszokat kapni, mert valószínűleg a webáruház szerződése dönti el, hogy mivel bízza meg a futárszolgálatot. Van, akinek le van írva az oldalán vagy ÁSZF-ében, hogy kibontható a csomag a futár jelenlétében (pl. Emag), másnál nincs. Így aki X helyről rendelt és kibonthatta, annak ütközni fog a válasza azéval, aki már Y helyről rendelt és nem bonthatta ki. Mindkettőnek igaza van, mégis ellentétes dolgokról írnak.
2022. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább ne vásárolj online semmit. Menj be a boltba, ott kipróbálhatod (pl a kotont) és ha tetszik kifizeted. Ha nem nem.
2022. márc. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!