Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két router esetén milyen...

Két router esetén milyen alapértelmezett átjáró címeket kell megadni ?

Figyelt kérdés

Egy Telekom modem és egy saját router van LAN kábellel összekötve, két külön helyiségben szórják a jelet. A 192.168.1.1 a modemhez és a 192.168.0.1 a saját routerhez megfelelő IP címzés alapértelmezett átjáróként ?


Lehetésges az, hogy ugyanehhez a hálózathoz csatlakoztatott TV set-top-box időnként kiakad, beragad, összeomlik,.... ha egy rosszul beállított saját router van a hálózatban ?



2022. márc. 21. 17:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Feltételezem - mivel Telekom netről, set-top boxról és a modem IP-címéről értekezel - hogy a Telekom modem (gyártó? típus?) egyben router is.


Éppen ezért azt javaslom, hogy a saját routerben (gyártó? típus?):

* a saját router vezetéknélküli azonosítója (SSID) és titkosítási (WPA) kulcsa egyezzen meg a Telekomos eszközével - ezzel megkönnyítve az átjárást a két eszköz között - de legyenek más frekvencián - hogy ne zavarják egymást

* a saját router LAN oldali IP-címe legyen a Telekomos eszköz LAN oldali IP-címtartományán (192.168.1.2 - 192.168.1.254) belül, de a DHCP tartományán (általában 192.168.1.64 - 192.168.1.253 ) kívül (például 192.168.1.2) - így egy hálózatban lesz a két eszköz, lehet menedzselni, de nem fognak ütközni egymással

* a saját routerben kapcsold ki a DHCP-szervert - ezen funkciót a Telekomos eszköz fogja biztosítani

* és a saját router LAN portján keresztül csatlakozzon a Telekomos eszközhöz, ne a WAN portján

így a saját routered "lefokozod" egy mezei switch-é illetve elérési ponttá, de tudod vele bővíteni a hálózatodat


"Lehetésges az, hogy ugyanehhez a hálózathoz csatlakoztatott TV set-top-box időnként kiakad, beragad, összeomlik,.... ha egy rosszul beállított saját router van a hálózatban ?"

Van rá esély.

2022. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Miért natolod kétszer a forgalmat ? Csak nem fogsz magadhoz betörni hogy tuzfallal véded magadat magadtol
2022. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

@1 : Világos, köszönöm a válaszod. Igen, a telekom tulajdonában lévő Sagem modemről van szó.


@2: Nem tudom mi a natolás, de garantálom, hogy nem török be magamhoz. Még egy török sem tör be.

Azért kapcsoltam be egy második routert is, mert a modem túl távol van az egyik helytől, ahol szüskégeem van WiFi kapcsolatra, a második router viszont be tudja szórni azt a területet. Nem volt cél az alapértelmezett tűzfal funkció kezelése e tekintetben.

2022. márc. 22. 11:25
 4/22 A kérdező kommentje:

@1: Elvégeztem a fent leírtakat, de közben besétáltam a málnásba.


Segítenél még kigubancolni ?


A következőt tettem első alkalommal :

- A modemes routernek a 192.168.1.1 IP címet adtam

- a saját routernek megpróbáltam volna a 192.168.1.2 IP címet adni, de


a modem nél elmentettem a változásokat, ekkor természetesen megszakadt a WiFi kapcsolat, így persze már nem tudtam elmenteni a saját router interface-én a változást, ezért ott maradt ahogy volt, megegyezve a modemben adott IP címmel. Ez így nem lesz jó.


- Újraindítottam a modemet, elértem annak interface-t az abban módosított IP címmel. Átírtam az IP címet 192.168.1.2-re. Működik a WiFi. Eddig fasza.


- Azóta viszont a saját routert nem érem el sem az eredeti IP címén ( nem lett elmentve változás), sem bármilyen egyéb IP címen.


( A saját routert a reset gombbal is újraindítottam végül).


Kérdésem: hogyan tudom kiszaszerolni, hogy a saját routernek mi az IP címe, amivel elérem annak interface-ét ?

-

2022. márc. 23. 19:55
 5/22 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy belépek a szolgáltató ONT eszközének felületére és ott a saját AP üzemben használt routerem MAC címét kikeresve megnézem az IP címét.
2022. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Már látom sok itt a zseni mivel nem értesz hozzá dugd rá a routeredre a gépet, de a router ne legyen máshová bedugva.


Kapsz egy jó címet ami a gép címe lesz 192.168.x.y

A router lesz 192.168.x.1

- ez akkor megy ha ígaz az hogy kiresetelted a routert ---


Feladat:dhcp kikapcsol, és az 1.2 cím beallit 255.255.255.0 netmask és átjáró az 1.1


És mentes, újraindítás


Kábelek bedugasa és használd egészséggel

2022. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Persze, már rádugtam volna korábban, de a számítógép LAN portja már tönkrement, csak WiFi-vel tudok kapcsolódni a routerhez/modemhez.


A modem beállításaiban nyomát sem látom a második routernek, csatolom a képernyőképeket arról, ami látszik.


[link]


[link]


[link]


Jól értem, hogy a DHCP-t egyelőre a modemen kapcsoljam ki ezen átmeneti művelethez ? ( routert írtad fentebb, de azt ugye most nem érem el)

2022. márc. 23. 22:39
 8/22 anonim ***** válasza:

Kérdező: #1 vagyok.

"Elvégeztem a fent leírtakat"

Nem, ugyanis írod:

"- A modemes routernek a 192.168.1.1 IP címet adtam

...

a modem nél elmentettem a változásokat"

Egyrészt: hisz a topiknyitó hozzászólásban azt írod, hogy annak a "modemes routernek" (aminek - mint a #4-es hozzászólásban kiderült - Sagemcom a márkája) alapból 192.168.1.1 volt a LAN oldali IP-címe (ami eléggé valószínű, hisz általában az szokott lenni - legalábbis Telekomos Sagemcom modemmel rendelkező előfizetőknél ezt szoktam látni)!


Másrészt: a #1-es leírásomban a "modemes routernek" egyetlen egy beállítását nem kellett módosítani, csak és kizárólag(!!!) a "saját routernek".


"Kérdésem: hogyan tudom kiszaszerolni, hogy a saját routernek mi az IP címe, amivel elérem annak interface-ét ?"

Akkor kezdjük elölről (tegyük fel, hogy a szolgáltató "modemes routere" 192.168.1.1-es IP-címmel rendelkezik, nem 192.168.1.2-vel, mint a mellékelt képernyőképen mutatod, azt állítsd vissza - hogy ne ütközzön a "saját router" új beállításaival - és ott hagyd bekapcsolva a DHCP-szervert - mert a "modemes router" fogja biztosítani azt!) lépésről-lépésre (mintha most üzemelnéd be a "saját routert"):


1. A "saját routerről" (aminek se a gyártóját, se a típusát nem tudjuk) húzz ki mindent - csak a tápkábel legyen rajta - és állítsd gyári alapbeállításokra (kb. 3 másodpercig tartsd lenyomva a "saját router" hátulján levő lyukban levő mikrokapcsolót).


2. Csatlakoztass egy számítógépet Ethernet-kábellel (vagy - ha a számítógépnek elromlott az Ethernet-portja - akkor a router alján levő matricán levő SSID azonosító és WPA kulcs segítségével csatlakozz fel vezeték nélkül rá) és nyiss meg egy parancssort (Windows 10 alatt a Start menü melletti keresősávba írd bele:

cmd

majd nyomd meg az Enter billentyűt).


A megjelenő fekete ablakba írd be:

ipconfig

és a megjelenő IP-információkból keresd meg az "Default gateway" ("Alapértelmezett átjáró") résznél levő IP-címet:

[link]


(Elvileg - topiknyitó hozzászólásod alapján - 192.168.0.1-nek kellene lennie, de az is megtalálható a "saját router" alján illetve a "saját router" kézikönyvében.)


3. Nyiss egy böngészőt, és a felső címsávba - ahol a weboldal címei jelennek meg (nem a keresőbe) - ezt az IP-címet - ami topiknyitó hozzászólásod alapján 192.168.0.1 - írd be a böngészőbe.

Megjelenik a "saját router" webes beállítófelülete, ahol bejelentkezhetsz (ezek az azonosítási adatok is általában a router alján esetleg a kézikönyvében találhatóak).


4. A "saját router" LAN-oldali IP-címét állítsd át 192.168.1.2-re - hogy ne ütközzön a "modemes routerrel".


5. A "saját routerben" - aminek az IP-címe már 192.168.1.2 - kapcsold ki a DHCP-szervert - azt a "modemes router" fogja biztosítani.


6. Ezek után kösd össze a "modemes router" egyik szabad LAN-portját a "saját router" LAN-portjával.


7. Majd érdemes a "saját routerben" a vezetéknélküli interfész SSID-azonosítóját és WPA-kulcsát beállítani a "modemes routerrel" megegyezőre - hogy könyebben válthass a routerek között - viszont ajánlatos más frekvenciára átrakni - hogy ne zavarják egymást.


Ennek az a lényege, hogy:

* az eszközöket egy hálózatról tudod menedzselni, nem kell külön átcsatlakozni rájuk

* a vezetéknélküli kliensek a routerek között - az azonos SSID-k és WPA kulcsoknak hála - könnyebben válthatnak, de a routerek - ha más frekvencián vannak - nem fogják zavarni egymást

* nem lesz dupla NAT, ami kiszolgálószoftvereknél - legyen az egy egyszerű hálózati fájlmegosztás vagy egy torrent-kliens - okozhat gondot

2022. márc. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Tehát ilyesmiről:

[link]

van szó.

2022. márc. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

kösz a részletes választ. Nemsoká elkezdem végrehajtani.


A kiindulási pontnál a Sagemcom IP címe ....0.1 bolt, és a saját routerben ( Mercusys MW325R) volt konfigurálva ....1.1 re az IP cím. Ez "történelmileg így alakult", de az oka már nem ismert, nem tudom ki állította be így.


Első lépésben ezt írtam át a Sagemcom routerben ....1.1-re, hogy aztán majd a saját routerben ...1.2-re állítsam ez utóbbi IP címét. (Amit azonban már nem sikerült elmentenem ) Kényszerűségből így ismét átírtam ideiglenes céllal a Sagemcom IP címét ....1.2 -re , hogy ne ütközzön a saját modemével.


Most akár az ... 1.2 , akár az ...1.1 végződésű IP címet írom a címsorba, mindkét esetben a telekomos Sagemcom interface jelenik meg. A saját modem interface-ét nem tudom elővarázsolni akármilyen ésszerűnek tűnő IP cím -et próbálva WiFi kapcsolaton. ( Ethernet továbbra sem működik az elromlott port miatt)

2022. márc. 24. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!