Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két router esetén milyen...

Két router esetén milyen alapértelmezett átjáró címeket kell megadni ?

Figyelt kérdés

Egy Telekom modem és egy saját router van LAN kábellel összekötve, két külön helyiségben szórják a jelet. A 192.168.1.1 a modemhez és a 192.168.0.1 a saját routerhez megfelelő IP címzés alapértelmezett átjáróként ?


Lehetésges az, hogy ugyanehhez a hálózathoz csatlakoztatott TV set-top-box időnként kiakad, beragad, összeomlik,.... ha egy rosszul beállított saját router van a hálózatban ?



2022. márc. 21. 17:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#20: Furcsa, pedig a szimulátorban:

[link]

a bal felső sarokban (annyira a sarokban, hogy kilóg a lapról), a nyelvválasztás alatt ott a Skip gomb.


Ha sehogyan - ami eléggé furcsa, mert ezek az eszközök nem így szoktak működni - sem engedi (fene abba a occókínai, a felhasználónál okosabbnak tűnni akaró, autobeállítós fajtájába!!!) és mindenképpen WAN portra akar csatlakoztatni, akkor trükközzük ki (nem biztos, hogy működni fog, nincs előttem az eszköz, csak a kézikönyvből és a szimulátorból tájékozódom):

1. A "saját routert" ideiglenesen, kicsit most tegyük kicsit félre (kapcsold ki, húzd ki az áramból, stb...) és foglalkozzunk a "modemes routerrel": csatlakozz fel rá, és a LAN oldali IP-címét írd át 192.168.1.1-ről 192.168.0.1-re.

(Erre azért van szükség, mert a "saját router" LAN oldali alapértelmezett IP-címe is 192.168.1.1, ami ütközne a "modemes router" IP-címével).


2. Na most helyezd a "saját routert" áram alá, reseteld és kösd össze a WAN portját a "modemes router" LAN portjával, így érzékelni fogja a WAN interfésze, hogy van net, így ha átcsatlakozol a "saját routerre", és megpróbálod a webes felületét beállítani (192.168.1.1-es IP-címen) a jelszó beállítása után fel fogja ajánlani a WAN beállítását - ha DHCP-re állítod, lesz neted (bár nem lesztek egy hálózatban ;()


3. Ha sikeresen gyorsbeállítottad a "saját routert", akkor a megjelenő beállítófelületen a felső menüsávban átváltasz Advanced módba, és megoldhatod az egy hálózatba állítás előkészületeit:

* a Network --> LAN settings résznél átállítod a LAN oldali IP címet 192.168.1.2-re

* a Network --> DHCP Server résznél kikapcsolod a DHCP-szervert


4. Na most jön a trükk:

* a géppel átcsatlakozol a "modemes routerre"

* átdugod a "saját router" WAN portjából a kábelt a "saját router" LAN portjába

* és a "modemes router" beállítófelületén visszaállítod a 192.168.0.1-es LAN oldali IP-címet 192.168.1.1-re


Remélem így működni fog. ;/

2022. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Kipróbáltam, de ez nem segített.


Végül az alábbi megoldás működött:


- a modemből kihúztam a bemenő LAN kábelt, kiiktattam a lokális hálózatból, ( a LAN címe maradt 192.168.1.1) , és átdugtam a saját Mercusys router WAN portjába.


- saját router reset. Bejutottam a beállító felületre, új jelszót rögzítettem.


- a jobb sarokban a Skip gomb most működött, átkerültem a Haladó/(Advanced) menübe.


- A LAN beállítási menüben manuálisan átállítottam a a saját router LAN címét 192.168.1.2-re.


- A DHCP -t kikapcsoltam, elmentettem, reset-eltem a saját routert.


- visszakapcsoltam a saját routert a helyi hálózatba,


- saját router 220 V-ba bedug, modemből LAN kábel átvezetve saját router egyik LAN portjába.( WAN helyett) --> saját router WAN menüjében : " WAN port disconnected "



===> akár a saját routerre kapcsolódik, akár a modemes routerre, kifogástalan a WiFi kapcsolat.


Ha jól értettelek, ezáltal egy hálózati switch -ként tud működni a saját router-em, és lefedi azt a teret is, amit a modemes router nem ér el.


Köszönöm a türelmet, figyelmes segítséget.

2022. márc. 30. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!