Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két router esetén milyen...

Két router esetén milyen alapértelmezett átjáró címeket kell megadni ?

Figyelt kérdés

Egy Telekom modem és egy saját router van LAN kábellel összekötve, két külön helyiségben szórják a jelet. A 192.168.1.1 a modemhez és a 192.168.0.1 a saját routerhez megfelelő IP címzés alapértelmezett átjáróként ?


Lehetésges az, hogy ugyanehhez a hálózathoz csatlakoztatott TV set-top-box időnként kiakad, beragad, összeomlik,.... ha egy rosszul beállított saját router van a hálózatban ?



2022. márc. 21. 17:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer. Elvégeztem az alábbi beállításokat a modemes routerben. Az IP cím most 192.168.1.1 Kifogástalan az internet kapcsolat továbbra is ezen a WiFi kapcsolaton keresztül.


Ellenőríztem az alapértelmezett átjárót a DOS-os felületen: egyezik a fenti IP címmel.


Saját router reset-elve, LAN kábel visszadugva a saját router LAN portjába ( WAN port helyett).


A Wifi hálózatok között meg is jelent a saját router SSID-ja, azt választottam ki és kifogástalan rajta keresztül a net elérés. Eddig pompás.


A modemes router konfig felületét elérem a fenti IP címen, minden beállítást látok ott.


De a saját router konfig felületét továbbra sem érem el semmilyen IP címen

A modem router beállításokban sehol nem látom nyomát a jól működő saját routernek.


Így néz ki az ipconfig lekérdezés ezen beállítások , fizikai összeköttetések mellett :


[link]


Továbbra is kérdés : lehet megállapítani a saját router IP címét, amin a konfig felületét elérem ? ( Mercusys router alján nincs nyomtatva, csak az alapértelmezett SSID-ja)

2022. márc. 24. 18:10
 12/22 anonim ***** válasza:

"Elvégeztem az alábbi beállításokat a modemes routerben. Az IP cím most 192.168.1.1 Kifogástalan az internet kapcsolat továbbra is ezen a WiFi kapcsolaton keresztül.


Ellenőríztem az alapértelmezett átjárót a DOS-os felületen: egyezik a fenti IP címmel."

Oké, ez az első lépés előtti feladat.


"Saját router reset-elve,"

Jó, ez a #8-as hozzászólás első lépése (a kézikönyv 3. oldala szerint 5 másodpercig kell nyomni a RESET gombot).


"LAN kábel visszadugva a saját router LAN portjába ( WAN port helyett)."

Az csak a legutolsó lépésben, amikor már bekonfiguráltad a "saját routert". Addig ne kösd össze a "modemes" routert a "saját routerrel".


"De a saját router konfig felületét továbbra sem érem el semmilyen IP címen"

Ehhez a "saját router" vezetéknélküli interfészére (vigyázz!!! ne a "modemes routerére" csatlakozz! a "saját router" alapértelmezett SSID-je MERCUSYS_XXXX - ahol az XXXX egy négyjegyű hexadecimális szám) kell csatlakoznod - lásd: #8-as hozzászólás 2. pont - amint felcsatlakozol, a routertől automatikusn kapsz IP-címet - ezt derítheted ki a #8-as hozzászólás 2. pontjában említett módon.


A kézikönyve:

[link]

szerint alapértelmezetten

[link]

vagy a

[link]

címen érheted el a beállítófelületet.

2022. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem akar összejönni, hogy az IP címet a saját Mercusys routerben ...1.2 végződéűre konfiguráljam. ( A default beállításokkal működik, .... 0.1 végződésű IP címmel van WiFi kapcsolat ) Ha van még türelmed hozzá, kérlek írd meg, hogy léphetek ki az alábbi zsákutcából:


1, a telekomos modemes router IP címe ....1.1 -re végződik


2, saját router reset-elve , utána kapcsolódtam ezen a WiFi- kapcsolaton keresztül a netre. ( mivel nincs LAN kábel port, nem tudok mást tenni a kapcsolat létrehozásához, mint a LAN kábelt csatlakoztatom a saját router WAN portjához, egyébként nem jön létre kapcsolat)


3, a saját router beállítási felületét elérem. DHCP kikapcsolva. Az IP címet átírom ....1.2-re. Megpróbálom elmenteni a változásokat, de a a csatolt hibaüzenetet kapom, és innen nem lehet tovább lépni :


[link]


aztán


[link]


" A WAN IP cím nem lehet ugyanazon az alhálózaton, mint a LAN IP cím. Adj meg egy másikat"

2022. márc. 28. 23:15
 14/22 anonim ***** válasza:

"a LAN kábelt csatlakoztatom a saját router WAN portjához, egyébként nem jön létre kapcsolat"

Mármint a "modemes router" LAN portját a "saját router" LAN portjához? Nem kell.

A #8-as hozzászólásom első pontjában írtam: "húzz ki mindent - csak a tápkábel legyen rajta - és állítsd gyári alapbeállításokra" - majd ha ez megtörtént, csatlakozhatsz a "saját router" által biztosított vezetéknélküli hálózatra és keresheted fel a beállítófelületét (az alapértelmezett átjárós IP-címén keresztül).


Ez - a "saját router" WAN portjának a "modemes router" LAN portjával való összekötése - okozza az említett hibaüzenetet - mivel a "saját router" WAN interfésze automatikusan 192.168.1.0-ás IP-címtartományú IP-címet kap a "modemes router" DHCP-szerverétől, így nem engedi az ugyanolyan IP-címtartományú IP-cím megadását a LAN interfészre.

2022. márc. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A korábbi alkalmakkor is követtem ezt az utasítást. Amikor a - saját router - nyitó képernyőn csatlakozni próbáltam azt a hibaüzenetet küldi, hogy "A WAN port nincs csatlakoztatva. Kérem csatlakoztasson oda egy vezetéket" és homokórázik.


Csak akkor enged rákapcsolódni a routerem beállító felületére, ha a WAN portba bedugom a LAN kábelt. Akkor viszont az van, amit fent leírtam és Te megválaszoltad az okát.

2022. márc. 29. 13:42
 16/22 anonim ***** válasza:

Routert úgy konfigurálunk egy windows-os gépről, hogy minden más hálózati kapcsolatot (wifi, stb.) letiltunk a laptopunkon (vagy PC-nken) csak a hálózati kártya marad bekapcsolva és engedélyezve. Ekkor egy LAN kábellel összekötjük a router 1-es belső lan portját a gépünk hálókártyájával.

Mivel ez nálad nem megy, mert a hálókártyád kiment, ezért ha te egy routert konfigurálsz wifin keresztül belépve, akkor a másik router legyen kikapcsolva!

Először az internetet fogadó routeredet konfiguráld fel, de a másik legyen kikapcsolva.

Egy router egy reset után (routere válogatja) vagy a 192.168.0.1 vagy a 192.168.1.1 címet választja magának, mikor feláll a rendszer a reset után.

Azt mondod, hogy neked az interneted fogadó (fő) ruterednél 192.168.1.1 lett, akkor a belső hálózatod a 192.168.1 subnetben lesz. A belső LAN-on ha osztasz IP címet, akkor 192.168.1.2 >>> 192.168.1.250 tartományban osszál címet.

LAN1 : 192.168.1.1

Maszk : 255.255.255.0

Ha kézzel állítod egy ehhez az internet fogadó routerhez csatlakoztatott eszköz IP címét, akkor mondjuk:

IP cím : 192.168.1.105 (itt 105, de mindegy csak ne 50-100 közt legyen)

Maszk : 255.255.255.0

Átjáró : 192.168.1.1

DNS : 192.168.1.1

értékeket állíts.

Ha van mód arra, hogy a router DHCP kiszolgálóval automatikusan osszon IP címet, és lehet címtartományt is beállítani, akkor 192.168.1.50 >>> 192.168.1.99 címtartományt állíts, hogyha majd később kézzel állítasz valamit majd ebben az alhálózatban akkor tudd, hogy 50-100 közt oszt a router, és vagy 50 alatt, vagy 100-200 közt állíts kézzel...

Na, ezzel az internetet fogadó routeredet lerendeztük.

Ugyanis ha van interneted, akkor a WAN oldal rendesen be van állítva.

Húzd ki ezt az internetet fogadó routert konnektorból és a helyére dugd be és kapcsold be a másik routert, azt, ahova vezetéken akarod a jelet vinni. De ne legyen beledugva semmi, ne legyen összekötve semmivel! És az előző router is maradjon kikapcsolva! Várj, míg feláll a másod router. A biztonság kedvéért indítsd újra a számítógépedet. Ha a második routered oszt DHCP IP címet, akkor be tudsz lépni a másod routeredbe.

[Mivel majd ha készen leszel ezzel is, ennek a WAN portját, és az internet fogadó routered LAN portját fogod egy LAN kábellel összekötni, először ennek a routernek a WAN oldalát konfiguráljuk fel.]

A másod routered WAN oldala az internetet fogadó routered LAN oldalához csatlakozik. Ha az általam elmondottak alapján állítottad be az internet fogadó routert, akkor a 192.168.1.10 IP cím szabad. Ez legyen a másod router WAN oldali IP címe. Ehhez állítsd a router WAN oldalát fix IP címre és a következő értékeket állítsd be:

WAN2

IP cím : 192.168.1.10

Maszk : 255.255.255.0

Átjáró : 192.168.1.1

DNS : 192.168.1.1

Most állítsuk be ennek a másod routernek a LAN oldalát. Mivel a 192.168.1 subnet már használatban van nálad, válasszunk egy jól megkülönböztethetően másikat, legyen ez a 33-as subnet. A másod router LAN oldala

LAN2

IP cím : 192.168.33.1

Maszk : 255.255.255.0

Ezt is állítsd be úgy, hogy osszon DHCP IP címet a 192.168.33.50 >>> 192.168.33.99 címek közt.

[Később ha kézzel állítasz IP címet egy másod routeredhez csatlakozó eszközhöz, akkor IP: 192.168.33.40 ; Maszk: 255.255.255.0 ; Átjáró: 192.168.33.1 ; DNS: 192.168.1.1 címet állíts az eszközön.]

Mentés után kikapcsolhatod a routert is és a gépet is. Ekkor vidd a helyére a másod routert, és kösd össze a WAN portját az internet fogadó routered LAN portjával.

És indíts újra mindent.

Ekkor az internet fogadó routered LAN-ja az 1-es subnetben van, és DHCP-vel a 192.168.1.50 >>> 192.168.1.99 tartományban oszt IP címeket. Ha bekapcsolod a másod routert, nem lesz IP cím ütközés, mert annak a WAN oldala a 192.168.1.10 címet kapta, az nem 50 és 99 között van.

A másod routered meg a 33-as subnetben van, és DHCP-vel a 192.168.33.50 >>> 192.168.33.99 címtartományból oszt IP címeket.

Ha a gépeden nincs hálózati kártya, és csak wifin tudsz a routerhez csatlakozni, akkor a router konfigurálás közben mindig csak egy router lehet bekapcsolva. Az, amelyiket konfigurálod. Ha mind a két router úgy van beállítva, hogy oszt IP címet DHCP-n, a PC pedig amivel csatlakozol nincs fix IP-re állítva, hanem DHCP-t elfogad, akkor ha csak egy adott router van bekapcsolva és újraindítod a PC-t, akkor az egy darab üzemelő routerre csatlakozol a helyi hálózatán. Eléred a routert. Tudod konfigurálni. (Ehhez nem kell, hogy legyen internet!) Tehát amikor a másod routeredet konfigurálod, az internetet fogadó routered legyen kikapcsolva!

2022. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16: Ne kavard össze a kérdezőt!

Az első, "modemes routerével" (ami egy, a szolgáltatótól származó, optikai modemmel egybeépített wifis router) semmi gond, azt nem kell konfigurálni (jó az alap, 192.168.1.1-es LAN oldali IP, a 255.255.255.0-ás alhálózati maszk és az általa osztott DHCP-tartomány), az rendben van, ne piszkálja! Elértük, hogy működik, ne bonyolítsuk a helyzetet!


A második, "saját routerét" kéne "lefokozni" szimpla mezei switché/elérési ponttá, mert így egy egységes, belső hálózat lesz, nem fog a dupla NATból fakadó problémák tömkelegével szembesülni.


Kérdező, írod: ""A WAN port nincs csatlakoztatva. Kérem csatlakoztasson oda egy vezetéket" és homokórázik."

Ezt egyből írja, miután vezeték nélkül felcsatlakoztál a - WAN portra csatlakoztatás nélküli - "saját routeredre" és megpróbálnád elérni a böngésződdel a "saját routered" adminisztrációs felületét?


Vagy van előtte egy jelszót megadó felület:

[link]

és utána szólítana fel a WAN port csatlakoztatására?


Azért kérdem ezt, mert a routerek igen nagy többsége konfigurálható WAN port nélkül is (utóbbi eset) - jelen routernél is kihagyható a gyorsbeállító funkció:

[link]


(A képek forrásaként használt cikkben:

[link]

ahol wifi repeaterként, jelerősítőként állítja be az említett eszközt is úgy kezdi az egészet, hogy közvetlenül a gépre köti azt nem csatlakoztat rá semmi mást:

[link] )

2022. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Igen, először kér a Mercusys interface egy beállításokhoz használt jelszót. ( ezzel nem akartam szaporítani fent a szót, gondoltam redundáns info lenne)


Azt megadtam, és átvitt a következő képernyőre, ahol akár a DHCP-t, akár statikus, akár PPoE opciót választok, a fenti hibaüzenettel nem enged tovább WAN -hoz való kapcsolódás nélkül. ( A gyorsbeállítás opciót csak akkor érem el, ha a WAN porthoz csatlakozom. De azt nem piszkáltam bottal sem, amikor korábban a WAN portot bedugtam. )


Elolvastam a csatolt leírást. Az is abból indul ki, hogy a laptophoz csatlakoztatom a router-t vezetékkel. ( Pedig azt hittem megúszom WAN port javíttatása nélkül, bár lehet, hogy azt alaplap csere nélkül nem lehet megúszni, de már régóta jól elvagyok a WiFi n keresztüli net kapcsolattal)

2022. márc. 29. 21:01
 19/22 anonim ***** válasza:

"Azt megadtam, és átvitt a következő képernyőre, ahol akár a DHCP-t, akár statikus, akár PPoE opciót választok, a fenti hibaüzenettel nem enged tovább WAN -hoz való kapcsolódás nélkül."

A jobb felső sarkában nem lehet ezt kihagyni?

2022. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
próbáltam, de nem reagál rá.
2022. márc. 29. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!