Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az öregség jele lenne, hogy...

Az öregség jele lenne, hogy teljesen nélkülözni tudom a facebookot az életemből?

Figyelt kérdés

23 évesen valahogy nem tudtam meglenni facebook nélkül rengeteget görgettem a hírfolyamot meg lestem kinek mennyire "királynak"van beállítva az élete.

Most 30 évesen meg eljutottam oda hogy szinte rühelem ezt, hogy az emberek egy fiktív hamis önmagukat mutogatják ezáltal önbizalmat szerezve a

likeokkal. Nem beszélve a rengeteg idegesítő reklámról. Egyedül a messenger részét használom mert munkatársakkal néha ott egyeztetünk, de ha megtudjuk oldani inkább személyesen találkozunk.


Viszont a mai nap megkaptam az egyik gyakornokunktól, hogy nem a facebookkal van baj, hanem velem. Néven hogy idősebb vagyok évről évre.

De így visszagondolva sajnálom hogy fiatalon mennyi órát öltem abba a közösségi életbe aminek igazából semmi értelme nem volt.


Ti hogy vagytok ezzel a facebook dologgal?



2022. máj. 2. 19:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Ennyi idősen már tudnod kellene, hogy mi a válasz a kérdésedre. Nem az öregség, hanem az ép elme jele, hogy nincs szükséged erre a szarra. Sokaknak (pl. nekem) a munkájához szükséges, de a privát profilomra alig lépek be, görgetni meg szökőévente szoktam, annyira nem érdekel.
2022. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is elkapott a FB őrület 2011 környékén,több mint 650 ismerősöm volt.

Ma 15 és nem nézegetem a folyamot,csak a Messenger miatt van.

Szerintem csak te is rájöttél,hogy ezek nem igazi ismerősök.Valójában nem foglalkoznak veled.


38 éves vagyok.

2022. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kor függő szerintem. Ismerek egy hölgyet, aki 59 éves és kb. a face-én éli a fél életét. Aztán tegnap láttam valakit, aki a Duna-part-on könyvet (!) olvasott. Kb. 20 éves lány volt.

Azt gondolom, lényegesen többen vannak, akik az első típust képviselik... :))

2022. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudtam meglenni facebook nélkül rengeteget görgettem a hírfolyamot"

Ez a kimaradástól való félelem (Fear of missing out (FOMO): [link] ) jelensége.


"meg lestem kinek mennyire "királynak"van beállítva az élete"

Ez egyrészt - a közzétevő részéről - a nárcisztikus személyiségzavar megnyilvánulása, másrészt - a befogadó részéről - a társadalmi nyomás ( [link] ) megélése.


"az emberek egy fiktív hamis önmagukat mutogatják ezáltal önbizalmat szerezve a likeokkal."

A like = elégedettség. Az elégedettség = dopamin.

Olyan ez - durva hasonlattal élve - mintha kokainoznál:

[link]


"Most 30 évesen meg eljutottam oda"

Talán találtál más elfoglaltságot.

Lett (nem haszontalan) munkád (ami közben nincs időd Facebookot görgetni), barátnőd, gyermeked esetleg új hobbid - az ki tud billenteni ebből a spirálisból.

2022. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Csúnya is lenne, ha az öregséggel kapcsolnák össze a dolgot.

Én 37 évesen még fiatal vagyok. A fészt már rég nem görgetem.

Korábban is csak azért görgettem, mert nem volt jobb dolgom, segítsek másoknak, egyes ismerőseim vicces tartalmakat osztottak meg.

Van saját életem, másé nem érdekel. Feltölteni is csak nagyon ritkán, és csak azért, mert rokonok kértek, hogy töltsek fel gyakrabban. Hát most nézegethetik, hogy milyen lego szetteket rakosgatok össze.

2022. máj. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak megjött az eszed, és felnőttél.


Remélhetőleg hamarosan egyre többen neszünk így.



31/ffi, aki 2018-ban szabadult meg végleg a facebook és társaitól

2022. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

*JAV


32 vagyok, nem 31

2022. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A Facebook 2004-ben jött létre és arra rá 10 évet, azaz 2014-2015-ig még klassz élvezet volt a Facebook. Elment unaloműzőnek, de most már a leendő fiatalok többsége újabb és újabb platformokat és különlegesebb applikációkat használ.
2022. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Hintalow ***** válasza:
100%
Nem tudom, èn semmi olyat nem látok rajta, amit nem akarok, csak olyat ami èrdekel, mivel ugy állìtottam be. Nekem tökèletes arra, amire használni akarom, a hobbijaimhoz kapcsolódó csoportok követèsère (D&D, WH40K, 3d nyomtatas, Transformers gyűjtès stb.) ès a barátaimmal való kapcsolattartásra 😀
2022. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Most 30 éves elmúltál kérdező.


Természetes az ízlés változásod, hisz ahogy a világ is fejlődik, ugyanígy vannak ezzel az emberek is, hogy a korral az ember ízlései is változnak.

2022. máj. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!