Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most akkor a NordVPN KIADJA...

Most akkor a NordVPN KIADJA az adatokat a rendőrségnek vagy NEM ADJA KI? Ld a hivatalos blogjuk

Figyelt kérdés

Csütörtökön a NordVPN egy új blogbejegyzést tett közzé, amelyben elmagyarázta, hogy milyen körülmények között tesz eleget a bűnüldöző szervek információkérésének. A vállalat először is hangsúlyozta a NordVPN meglévő kötelezettségvállalásait a felhasználói adatok védelmére.


"Működésünk első napjától kezdve soha nem adtunk át semmilyen ügyféladatot a bűnüldöző hatóságoknak, és soha nem kaptunk kötelező érvényű bírósági végzést a felhasználói adatok naplózására. Soha, egy pillanatra sem naplóztuk a felhasználók VPN-forgalmát, és többszörös auditok eredményei(Megnyitás új ablakban) bizonyítják, hogy hűek vagyunk az irányelveinkhez" - mondta a vállalat.


Abban az esetben, ha a vállalat mégis kapna információs kéréseket egy bűnüldöző szervtől, a NordVPN azt mondja, hogy "mindent megtesz, hogy jogilag megtámadja azokat".


"Azonban, ha a törvények és előírások szerint bírósági végzést adnának ki, ha az jogilag kötelező érvényű lenne azon a joghatóságon belül, ahol működünk, és ha a bíróság elutasítaná a fellebbezésünket, akkor nem lenne más lehetőségünk, mint a teljesítés. Ugyanez vonatkozik az összes létező VPN-cégre, ha azok jogszerűen működnek. Valójában ugyanez vonatkozik a világ összes vállalatára" - mondta a NordVPN.


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)


NA MOST AKKOR KIADJA VAGY NEM?

"Működésünk első napjától kezdve soha nem adtunk át semmilyen ügyféladatot a bűnüldöző hatóságoknak, és soha nem kaptunk kötelező érvényű bírósági végzést a felhasználói adatok naplózására. Soha, egy pillanatra sem naplóztuk a felhasználók VPN-forgalmát,“


vs

"a a bíróság elutasítaná a fellebbezésünket, akkor nem lenne más lehetőségünk, mint a teljesítés. „


2022. máj. 18. 13:24
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Könnyen leleplezhetők a Tor felhasználói

INDEX


Rájött egy számítástechnika-professzor, hogyan lehet azonosítani a Tor felhasználóinak nagy részét. Sambuddho Chakravarty szerint az anonim felhasználók 81 százalékának a kiléte felfedhető. A hibás a Cisco routereiben működő Netflow technológia.


[link]

2022. máj. 20. 08:21
 22/24 anonim ***** válasza:

#21: 2014-es - szóval azóta sokat fejlődött a TOR is - cikk egy bár "független objektív" de nem szakmai oldalról.

Érdemes elolvasni az erre történt reakciót is: [link]


#20: Ez meg még régebbi - 2013-as - cikk, ami a Business Insiderre hivatkozik. Itt is gyaníthatólag a Silkroad-os történetről van szó

[link]

ahol azért nem csak a TOR volt a képben - mint azt már említettem: PEBKAC.

2022. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#21-nek:


Ismét az emberi tényező.


Egyébként ezzel legfeljebb következtetni tudnak mindössze arra, hogy melyik oldalt látogatHATTAM meg! De tényszerűleg képtelenség megbizonyosodni.


És arról már fogalmuk sincs, hogy mit csinálhattam. Attól, hogy például egy fegyverkereskedelemmel IS foglalkozó oldalt meglátogattam, attól még rendelhettem LCD TV-t.

2022. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ismét #21-nek:


Erre szoktam mondani, hogy ha a nagyanyámnak faxa lett volna, akkor ő a nagyapám lett volna. XD

2022. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!