Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ilyen lassú a letöltés?...

Miért ilyen lassú a letöltés? DGIG 1000

Figyelt kérdés
Eddig invitel net volt és ott 60 megás volt a net. A speedtestnél is 60 at mutatott. De pl egy U torrent próbálkozással 8 megával töltött le pl egy filmet. Nem baj ezt tudja. Tegnap váltottunk DIGI 1000 megáss netre nem tudom hogy mennyivel kéne jönni de garantált talán 300 megát hirdettek. Erre jön 8-30mega között.Na most ha én nem is értek hozzá de az biztos hogy ugyan olyan lassú nem lehet letöltésben az 1000 mint a 60 megás net :D. A feltöltéss megy rendesen. A speedtest mutatja h 950 mega stb. Egy ilyen router/box van a nagyszobába arról jön vezetékes teló/tv/net. Itt a kisszobába az én gépembe van ugye a netkábel bedugva. PSen wifivel vagyok ezért ott 50 et ír de ott is csak 8mega/s el jön egy game. Yt videókba mássnak 200-300 megával. Fel lettek hívva azt mondták hogy ennyivel jön arról ők nem tehetnem,nem rajtuk múlik/nem ők állítják ,akkor ki :D? Aki tud kérem segítsen,köszi.
2022. máj. 24. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig invitel net volt és ott 60 megás volt a net. A speedtestnél is 60 at mutatott. De pl egy U torrent próbálkozással 8 megával töltött le pl egy filmet."

A csomagban és a Speedtest "mérésénél" a 60 az Mbps (megabit/másodperc) mértékegységben van megadva. Az "U torrent" programban meg MBps-ban (megabájt/másodperc). Mivel 1 MBps = 8 Mbps, ezért 8 MBps = 64 Mbps - szóval túl is teljesítette a 60 Mbps-os sebességet.


"váltottunk DIGI 1000 megáss netre nem tudom hogy mennyivel kéne jönni de garantált talán 300 megát hirdettek"

Fenn van a weboldalukon:

"Minimális (Garantált) sávszélesség

300/75 Mbit/s"

[link]


Ezt a sebességet csak a belső hálózatukon (tehát a nálatok elhelyezett végponti eszközük és az Internet-kicserélő központban levő végpontjuk között) belül tudják garantálni. Azon túl már nem, hisz arra már nincs ráhatásuk - eléggé sok a befolyásoló tényező:

* a te géped terheltsége

* hogy hogyan csatlakozol a routerre (vezetékkel - úgy gyorsabb - vagy vezeték nélkül)

* mennyire terhelt a belső hálózatod

* mennyire terhelt az Ő hálózatuk

* mennyire terhelt az Ő hálózatukon kívüli hálózatok

* mennyire terheltek az elérni kívánt szolgáltatások (torrent esetén például mennyi a seeder, azoknak mekkora a feltöltésük, stb...)


"Erre jön 8-30mega között"

Vagyis - mint arra már előzőekben rámutattam - a 8-30 MBps = 64-240 Mbps


"PSen wifivel vagyok ezért ott 50 et ír de ott is csak 8mega/s el jön egy game"

Ez meg egyrészt a Wifi miatt van - egyrészt a mikrohullám beltérben a tereptárgyakban elnyelődik, azokról visszapattan, vagy azokon szétszóródik, így jelcsökkenést, jelminőség-romlást, lassulást idézve elő, másrészt a rádiós interfésznek is van sebességbeli korlátja - másrészt a PS szerverei is változóan terheltek, harmadrészt feltételezem az a 8 is MBps-ban értendő (vagyis 64 Mbps).

2022. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de kábellel jön, nem vezeték nélküli. Értem én hogy más a megabit/és a megabájt, de akkor sem jöhetne a kettő egyformán,mert akkor mi értelme a cserének :D?! 125 megabájtal kéne leg jönnie akkor is másnál is 100 felett jön,sőt kábelről 200-300 al is. 0 Terhelés van most a gépen mivel csak a torrentet ellenőriztem le, próbábol,hogy mit tud az új net,de kb azt mint a régi, ez vicc. Azt a torrentet választottam amit a legtöbben seedelnek direkt,hogy gyorsabb legyen.De az én szobámba nincs router eddig volt. Azt mondta aki kötötte elég egy kábel,mivel ez a router féleség a másik szobába van,de nyilván az nem befolyásolja,mert az nem táv kb. Ott van rajta minden.
2022. máj. 24. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Értem én hogy más a megabit/és a megabájt, de akkor sem jöhetne a kettő egyformán,mert akkor mi értelme a cserének :D?!"

De, jöhet egyformán, ha nincs a túloldalon kellő seeder vagy a seederek oldalán elég sávszélesség a feltöltéshez.


"A speedtest mutatja h 950 mega stb."

Pont ez bizonyítja, hogy a Diginél nincs gond.

2022. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem,azért köszönöm,tehát nincs semmi megoldás.
2022. máj. 24. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!