Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen eszközre van szükségem...

Milyen eszközre van szükségem ha WiFi jelerősséget szeretném javítani ethernet kábellel?

Figyelt kérdés

Találtam rengetegféle megnevezést (WiFi booster, range extender, WiFi repeater, access point stb.) és nem tudom most melyikre is van szükségem.

Konkrétan azt szeretném, hogy a WiFi jelerősséget felerősíteni egy eszközzel ami nem a meglévő WiFi jelre csatlakozik, hanem ethernet kábelen keresztül kapja a forgalmat és abból csinál egy WiFi access pointot, aminek ugyanaz a neve/jelszava így a WiFi listák közt is úgy látszik mint a másik WiFi hálózat.

Milyen kulcsszavakkal keresgéljek, hogy ilyen eszközt találjak?



2022. jún. 2. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy micsoda? Nem biztos, hogy jól értem, de szerintem egy wifi routerre van szükséged, amit kábellel rákötsz a másik routerre és beállítod, hogy access point-ként működjön.
2022. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
WiFi Range Extender
2022. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen wifi Access Point (a wifi a 2,4/5/5,8(/60) GHz-en történő vezetéknélküli átviteli szabvány - IEEE 802.11 - közkeletű neve; az access point, vagyis elérési pont egy olyan eszköz, ami a vezetékes, Ethernet - IEEE 802.3 - szabványú kapcsolatból csinál vezetéknélküli elérést) a neve.


Például a TP-Link kínálatában:

[link]


Úgy is kivitelezhető, hogy fogsz egy wifi-s routert, egy számítógéppel a LAN portján keresztül rácsatlakozol, majd lebutítod egyszeri Wifi-AP-vá/switch-é (ugyanabba az alhálózatba rakod a LAN oldali IP-címét, ugyanazon vezetéknélküli azonosítót - SSID - és kulcsot - WPA-PSK - állítod be, mint a fő routernél; majd kikapcsolod benne a DHCP-szervert és a LAN portján összekötöd a fő router LAN portjával).


A range extender, wifi-booster, wifi-repeater meg általában a távoli wifi-s eszköz jelét fogják és továbbítják a kliensek számára. De mivel ezek az repeater eszközök általában ugyanazon a vezetéknélküli interfésszel (ugyanazon frekvencián) csatlakoznak a távoli eszközhöz és a közeli kliensekhez, így az sebességcsökkenést eredményez.

2022. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármely (régi) router jó erre: [link]

SSID lehet azonos/különböző, jelszó is lehet azonos az egyszerűség kedvéért.


Némely típuson már eleve ven AP mód, de nem kötelező. Kézzel is beállítható minden (ip, dhcp).


A legmagasabb igényű embereknek aiMesh tudású eszközök ajánlottak.

2022. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!