Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Torrentezéshez hogyan állítsam...

Torrentezéshez hogyan állítsam be a routert és az utorrentet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: vettem egy asztali gépet és köttettem be 1 gigás netet, így szeretném a régi laptopomat torrentezésre használni. Nem vágyom nagy top helyezésekre, csak legalább egy elit rangra az ncore-on.

Tehát használnám normál netezésre és játékra is a routert (ami az asztali gépemmel internet kábellel össze van kötve), mellette pedig wifiről futna a kis laptop és futtatná a torrenteket.

Teljesen ismeretlen számomra ez a világ, de szeretnék jobb feltöltést elérni ezzel a szettel úgy, hogy a normál internethasználat rovására ne menjen.

Előre is köszönöm a segítséget!



2022. jún. 11. 02:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Utorrent felejtős, helyette qBittorrent, amúgy meg nem kells emmi különleges beállítgatás, szedsz le épp aktív torrenteket aztán seedelgeted.
2022. jún. 11. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezd azzal, hogy a torrentezős géppel kábellel csatlakozol a netre.


Ha Digi-s a net, akkor még külön kérni kell, hogy publikus tartományból osszák neked az IP címet, illetve kinyitni a torrent portját a routeren, különben nem fog semmit vissza seedelni.

2022. jún. 11. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Parisatos netem van, ez ilyen helyi szolgáltató. Seedel meg tölt is vissza azért, csak szeretnék többet kihozni belőle
2022. jún. 11. 11:15
 4/9 A kérdező kommentje:
uTorrent miért felejtős? Mindig ezt használtam.
2022. jún. 11. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert szokásuk beletenni egy rakat reklámot, volt már kripto bányász virus is, mellé még instabilitási gondjai is vannak.
2022. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

" csak szeretnék többet kihozni belőle"


Annál többet nem fogsz tudni amit a szolgáltatód meg az alkalmazott technológia tud nyújtani.

2022. jún. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem az "alkalmazott technológián" túli dolgokat akarok kihozni belőle, leírtam fentebb mi a cél...

Közben átváltottam a qBitorrentre és az ncore oldalán olvastam egy keveset, engedélyeztem az uPnP-t és kinyitottam a kliens álltal használt portot.

Valami ilyesmi beállításokra gondoltam az elején, csak elment rá fél nap keresgélés és nem vagyok benne biztos, hogy mindent jól lőttem be, mert nem értek hozzá.

2022. jún. 12. 01:47
 8/9 anonim ***** válasza:
"uPnP-t és kinyitottam a kliens álltal használt portot" ez pontosan mit jelent? Milyen előnye van ennek a metódusnak?
2022. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Röviden annyi a haszna, hogy könnyebben és többet tudok visszatölteni, ami nagyban segít helyezéseket előrelépni :)
2023. márc. 22. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!