Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell megfelelően...

Hogyan kell megfelelően beállítani egy D-Link DIR-2150 routert 1Gbit internethez?

Figyelt kérdés
Telekom 1Gbit internetem van, a szolgáltató által adott routerhez szeretném csatlakoztatni a fenti routert. Végigmentem a varázslón, majd speedtestet futtattam. Akár wifin, akár LAN-on csatlakozok, maximum kb 400 Mbites sebességet tudok elérni. Magának a routernek is van belső speedtestje, ott is kb 450 Mbit az eredmény. Biztos, hogy nem a kábelekkel és nem a szolgáltatói routerrel van a baj, mert kipróbáltam egy TP-link Archer C6 routert és azzal wifin kb 650 Mbit lett a speedtest eredménye, LAN-on keresztül pedig 950Mbit.

2022. júl. 2. 22:06
 1/1 P.O.C. ***** válasza:

Gondolom jól vissza van butítva a D-Link hardvere, hogy nagyobb haszon legyen rajta.


Nem tudom hogy állítottad be, de még annyit tudsz esetleg hogy csak Access Point -ként használod D-Link -et. Tehát a szolgáltató eszköze marad a router, így legalább a címfordítással nem a D-Link fog terhelődni.

2022. júl. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!