Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bűncselekmény ha én más...

Bűncselekmény ha én más wifi-jét használom?

Figyelt kérdés
Haveromtól kaptam kölcsön egy laptopot és van benne wifi. Nekem itthon kábel netem van a saját gépemben... A laptopon kellett nekem a net, hogy letőltsek egy ingyenes programot, ezért rácsatlakoztam egy nyitott hálózatra. Bűncselekményt követtem el? Ha igen akkor lehet következménye?
2008. dec. 22. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem, ha a masiknak nem volt eleg esze hogy titkositsa! ettol fuggetlenul nem etikus dolog
2008. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Igen, azt követtél el. Már van rá precedens is:


[link]


A büntetési tétel 9 forint volt.


Ha a hálózat védve volt és fel is törted, akkor etikátlan is vagy.


Ugyanakkor ha nyitott és védelem nélküli hálózatra mentél fel, akkor ne sajnáld különösebben. Ma már vannak olyan eszközök, amelyek kérdés nélkül ráállnak egy nyitott hálózatra, tehát nonszensz, hogy emiatt valakit megbüntetnek. Ezen kívül mindenkinek kötelessége a saját portáját megvédeni. A lakásodra is szerelsz ajtót és zárat, ha nem, akkor ne csodálkozz rajta ha besétálnak az utcáról. Ettől még az aki bement birtokháborítást követett el, de azért ugye érezzük az eset visszásságát.


Egyébként a retorzió esélye a gyakorlatban 0, tehát alhatsz nyugodtan.

2008. dec. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat. Nyitott hálózat volt, nem törtem fel.
2008. dec. 22. 15:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért csak vigyázz mások wifijével.

Gondold el: nem lehet, hogy szándékosan hagyta nyitva, hadd használja más?

Cserébe közben a forgalmat szűri, menti és elemzi.

2008. dec. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
te mit szolnál ha a tiedre csatlakoznának?
2009. dec. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát mostmár nekem is wifim van. Persze nekem első dolgom volt levédetni...:D
2009. dec. 26. 09:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Én például szándékosan hagyom védetlenül a wifi-t, hogyha esetleg valaki használni akarja, és nincs más wifi a közelben, használhassa, és nem szűröm, mit csinál.
2012. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!