Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van olyan lehetőség, hogy...

Van olyan lehetőség, hogy valahogy csak a saját laptopomhoz csatlakoztassak internetet?

Figyelt kérdés
Bocsi, lehet buta kérdés de nem értek hozzá. Világ életemben mindig előfizetéses otthoni netem volt. A helyzet az, hogy nem működik már egy hónapja a netünk (telekomos előfizetésünk van). Sajnos én már nem hiszek benne, hogy valaha adnak időpontot és kijönnek, mert hetente hívogatom őket, de igazából mindig ugyanazt mondják, hogy várjunk hogy hívjanak és adjanak időpontot és ennyi. Majd nem hívnak. 1 hónapja még egy hetet mondtak, ma már 2 hetet hogy addig nem látnak szabad időpontot. Na mindegy a lényeg a lényeg, hogy nekem az egyetemhez kell az internet és elég zavaró, hogy folyton akadozik. A férjem viszont tudja használni, mert ő lan kábellel vagy mivel megoldotta. (csak a wifi nem működik rendesen) . Viszont így én itt vagyok akadozó nettel már egy hónapja, a férjemet nem zavarja és nem is akarja lemondani a telekomot viszont nekem meg kellene működő internet. Szóval milyen lehetőségeim vannak, hogy a meglévő nem működő wifis előfizetésünk megmaradjon-mivel a férjem még hisz benne, hogy egyszer tényleg kijönnek- de hogy én is internethez jussak addig? Mobilinternet vagy mit kell venni? Ilyen kis stick-re gondoltam vagy valami? Vagy milyen lehetőségem van?

2022. okt. 1. 15:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kábelezhetsz te is...
2022. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy a férjed: LAN kábellel. Kihúzod az ő gépéből, és átdugod a tiédbe. Ha ő is használja, akkor meg veszel egy másikat, egyik végét a gépbe, másikat a modembe (általában több kimenet van).

Az előfizetést pedig mondd le, feltéve, hogy van más szolgáltató (ami nem vodkafon, mert az még rosszabb)!

2022. okt. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Miért kéne lemondania?
2022. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Sajnos a laptopomon nincs olyan amibe be lehetne dugni. Nem értem amúgy én sem, hogy mi van a telekommal. Eddig meg voltunk velük elégedve maximálisan.

Több ismerősünk is panaszkodott mostanában az akadozó internet miatt. Azért hihetetlen , hogy eddig tart kijönni.

2022. okt. 1. 16:25
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem láttam még olyan laptopot, amin ne lenne LAN port. Kérd meg a férjedet, hogy mutassa meg!
2022. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
a férjem mondta, hogy nincs rajta...LOL
2022. okt. 1. 16:37
 7/19 A kérdező kommentje:
a baj az, hogy én az emeleten tanulok mert itt tudok nyugodtan tanulni és idáig amúgy sem tudnám a földszintről felhozni. Most annyit tettem, hogy megváltoztattam a mobilnet előfizetésem. Eddig csak 4gb netem volt most 10Gb lesz helyette. Annyi hogy legalább ha magánórám van akkor nem akadozik közben az internet, no meg a Teams előadás. Jobbat nem tudtam kitalálni.
2022. okt. 1. 16:39
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor veszel egy filléres külső kártyát a kábel mellé...
2022. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
na hát...utánanéztem és sikerült megosztani a mobilinternetemet a laptopommal...:D azt hiszem ideiglenesen ez is megoldás lesz, aztán hátha egyszer a telekom is kijön.
2022. okt. 1. 16:46
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem fognak, nincs okuk rá.
2022. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!