Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van olyan lehetőség, hogy...

Van olyan lehetőség, hogy valahogy csak a saját laptopomhoz csatlakoztassak internetet?

Figyelt kérdés
Bocsi, lehet buta kérdés de nem értek hozzá. Világ életemben mindig előfizetéses otthoni netem volt. A helyzet az, hogy nem működik már egy hónapja a netünk (telekomos előfizetésünk van). Sajnos én már nem hiszek benne, hogy valaha adnak időpontot és kijönnek, mert hetente hívogatom őket, de igazából mindig ugyanazt mondják, hogy várjunk hogy hívjanak és adjanak időpontot és ennyi. Majd nem hívnak. 1 hónapja még egy hetet mondtak, ma már 2 hetet hogy addig nem látnak szabad időpontot. Na mindegy a lényeg a lényeg, hogy nekem az egyetemhez kell az internet és elég zavaró, hogy folyton akadozik. A férjem viszont tudja használni, mert ő lan kábellel vagy mivel megoldotta. (csak a wifi nem működik rendesen) . Viszont így én itt vagyok akadozó nettel már egy hónapja, a férjemet nem zavarja és nem is akarja lemondani a telekomot viszont nekem meg kellene működő internet. Szóval milyen lehetőségeim vannak, hogy a meglévő nem működő wifis előfizetésünk megmaradjon-mivel a férjem még hisz benne, hogy egyszer tényleg kijönnek- de hogy én is internethez jussak addig? Mobilinternet vagy mit kell venni? Ilyen kis stick-re gondoltam vagy valami? Vagy milyen lehetőségem van?

2022. okt. 1. 15:57
1 2
 11/19 anonim válasza:
5ös, pedig van. az enyémen sincs.
2022. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az enyémen sincs, pedig több mint 200 ezret adtam ki érte másfél éve. Vettem hozzá egy TP-Link UE300 usb gigabites adaptert. Azóta ha kell gigabittel hasít a net a laptopomon.
2022. okt. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés. Ez komoly?

Akkor lehet gyenge a wifi jel. Lehet több falon át, hűtőn át, emeleten át már gyenge.

Ha a routerrel egy szobában netezel, akkor is szar?

Vagy nem lehet, hogy valaki torrentezik közben, mint az állat?

Esetleg lépj be a router beállításaiba böngészővel, állítsd automatikus csatornaválasztásra. Ha van rá opció, próbáld ki 5GHz-en, az sokkal gyorsabb, bár szarabb a távolsága.

2022. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ismered a viccet?


- Drágám meg kellene csinálni a csapot a konyhában, meg a villanykapcsolót a wc-ben. Ja és a routerrel is van valami, mert szakadozik a wifim!

- Nem érek rá, különben is mi vagyok én szerelő?!

Este a férj meglepődve tapasztalja, nem csöpög a csap, van villany a wc-ben.

- Mi történt, ki javította meg a dolgokat?

- Ja, csak átjött a szomszéd srác, ért mindenhez, képzeld még a routert is beállította!

- És mit kért érte?

- Hát mondta, hogy vagy süssek neki valami finomat, vagy feküdjek le vele.

- És te?!

- Hát mi vagyok én cukrász?

2022. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Valszeg van ott net csak tényleg a palid torrentezésétől akadozik.

Vegye le a letöltés/feltöltés sebességét 80%-ra.


Remélem ki tudja számolni, ha nem (szerzödés szerinti, de jobb az alapján amit mérni lehet a speedtest.net-en) Mb(Megabit) meg a Kib(köznapi nevén Kilobyte, helyesen Kibibyte - Kilo-bináris-byte) között:

mért érték / 8 x 1024

Ezt szorozza 0,8-al. A letöltés, meg a feltöltés esetében is, és írja be a torrent kliens sebesség korlátozás ablakában a megfelelő helyre.


Én a tv boxal jártam így. Akadozott a TV. Aztán rájöttem, hogy passza meg hát tőtöm a ismeretterjesztőt..

2022. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
:D 14-es jót nevettem..:D játszik de azt már évek óta állandóan és eddig nem akadozott miatta a wifi. A router mellett is rossz. Ami idegesítő hogy ilyen egy-egy percre elmegy és ez eléggé hátráltat. Ennek az adapternek utána nézek. Amúgy a Telekom elvileg hozna másik routert de hát hiába ha nem érnek ide soha.
2022. okt. 1. 22:36
 17/19 anonim válasza:
Vegyèl egy d linkes zsebb wifi rutert èn azt vettem 24.000ft bele egy jetteles kàrtya ès tőlsd fel pènzel 2000ft 5 napra korlatlan net...ès màr netezhetsz is baszott gyors le tőltès 52mb/ sec fel 38mb / sec ..🙂🙂
2022. okt. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
megoltottam. tegnap épp vettem pluszban a mobilnetemhez egy havi korlátlan netet és azt megosztottam a laptopommal, viszont ma kijöttek és megcsinálták. Hála már működik.
2022. okt. 18. 19:49
 19/19 A kérdező kommentje:
dottam.bocsi
2022. okt. 18. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!