Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valaki angol nyelvterületen...

Ha valaki angol nyelvterületen él vagy tartózkodik, megmondaná nekem hogy neki ennél a youtube videónál melyik nyelvű felirat töltődik be automatikusan?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=bf-0QzKCoUw


És persze fontos hogy VPN ill. proxy nélkül használja a netet.


És azért lenne fontos, mert én tényleg arra lennék kíváncsi hogy hogy töltődik be, mármint melyik felirattal egy olyan személynek, akinek az IP címében semmiféle magyar kötődés nincs.


Ugyanis az a fura ill. nekem az nem tetszik, hogy hiába töltöttem fel ezt a videót angol és magyar felirattal is (és pedig direkt az angol nyelvűt adtam először hozzá, hogy az szerepeljen felül, ami egyébként úgy is van), én akármilyen VPN-t használtam, tehát pl. még ha amerikait is, akkor is mindig a magyar feliratot töltötte be nekem (mintha a youtube akkor is tudná hogy megint én vagyok, méghozzá Magyarországról). Márpedig nyilvánvaló, hogy egy amcsinál az lenne a jó ha neki az angol nyelvű töltődne be automatikusan, mert ha egy amerikainak, angolnak, ausztrálnak stb. is a magyar nyelvű töltődik be első reakciója az lesz hogy mi ez a gagyi hülyeség vagy hogy mi ez kínai kriksz-kraksz és csalódottságában már lövi is ki a videót. Átverve fogja érezni magát, főleg, hogy a leírásban azt írtam hogy "Subtitles: english and hungarian."


Persze, sokaknak ilyenkor még azért csak lesz annyi eszük hogy megnézzék nem tud-e másik feliratot is betölteni hozzá (és persze akkor majd megtalálja hozzá az angol feliratot is), de azért lássuk be, nem mindenki ilyen körültekintő.


Egyszóval azért lenne fontos a kérdés, mert a videó úgymond nemzetközi jó szerepléséhez ill. ahhoz, hogy tényleg minél inkább eljusson ahhoz a célközönséghez ez a videó akiknek szánom, szóval mindehhez szerintem igenis nem mindegy, hogy tehát nem magyar nyelvterületeken melyik felirat töltődik be alapból a videóhoz, és az is nyilvánvaló, hogy ehhez az angolnak kellene, nem pedig a magyarnak, ahogy az nálam itt Magyarországon történik.


Előre is köszi.



2022. okt. 22. 04:34
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Japánból nézem a videót (tudom, nem angol nyelvterület :D) - ha bejelentkezem a youtube fiókomba, akkor alapból magyar lesz a felirat, ha nem, akkor meg angol. Tehát valszeg nem (csak) az IP címet nézi, hanem a fiókban beállított nyelvet.
2022. okt. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

USA-bol nezem a videot, es angol a felirat (nem neztem vegig, de kb 5-6 helyen megneztem par masodpercet, es vegig angol felirat volt)

A szereplok eredetileg spanyolul beszelnek, de az elejen van egy resz, ahol a narrator angolul mond par szot.

Az 1 hozzaszolo irta, hogy ha be van jelentkezve, akkor neki magyarul jon - en MINDIG be vagyok jelentkezve, es igy is angolul jon ez a video :)

2022. okt. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nyelven fog betöltődni a felirat, amilyenre van állítva a YouTube-od. Így nekem amerikából angolra állított YT-nál angolul tölt be, magyarra állítottnál pedig a magyar.


A 46%-ost, aki minden hasznos hozzászólást lepontoz, tiltsák már ki.

2022. okt. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Usabol nezem es nekem is angol felirat jon be
2022. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az IP-t csak a területi korlátozások, nézettségi statisztikák és a reklámok miatt nézi a rendszer, a nyelvet nem az alapján állítja be.


Első sorban az számít, hogy milyen nyelvet állít be saját magának a felhasználó. Aki magyarra állítva használja a YouTube-t, annak még amerikai videósok címeit is hajlamos lefordítani, külön be kell állítani, hogy ezt ne csinálja.


Másodsorban az számít, hogy milyen nyelvet állítasz be a video feltöltésekor.

2022. okt. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz, mindenkinek ment a zöld pipa :-)
2022. okt. 22. 22:48
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és még akkor meg is nyugodtam :-D
2022. okt. 22. 22:49
 8/8 anonim válasza:
Magyar a YouTube-om, így magyarul van a felirat is.
2022. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!