Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aliexpressen honnan tudom...

Aliexpressen honnan tudom hogy a rendelt terméket a posta vagy az Express one fogja e kihozni? (Vámolás elkerülése okán)

Figyelt kérdés

Adó módosítás után rég nem rendeltem aliexpressről.

És meg is lepődtem hogy a múltkori (párszáz forintos) rendelésemet, nem a posta hanem az express one hozta ki, postaládába dobva.

Viszont ugyan ezen időben történt rendelésnél meg megszívtam színtén párszáz forintos cuccal, amit megvámoltak.

Annyi különbséggel hogy ez nem kínából jött hanem valami poszt szovjet országból, így más besorolás miatt is vámolták.


Hogy ezt a jövőben elkerüljem akár 5ezer forintos rendelésnél is, hogyan, és mikre figyeljek rendelésnél?

Ha Kínából jön a csomag garantált hogy az express one intézi a vámolást? Vagy abban is van rizikó?



2022. nov. 9. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem úszod meg a vámolást, már a rendelés pillanatában kifizeted az adókat. Amit pluszban rászámol a magyar posta az a vámkezelési díj, ami nem több mint mezei lehúzás, fizethetsz a nagy büdös semmiért, hisz a szabad forgalomba bocsátást mindegyik elvégzi, de a postán kívül a többi ingyen. Sajnos a feladón múlik, hogy mivel küldi, neked nincs ráhatásod, max írsz neki rendelés előtt, aztán vagy figyelembe veszi vagy nem.
2022. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Két hete rendeltem Kínából Aliex-ről 6 ezerért, csak ugye európai raktárból szállították ki postával. Semmi vám nem volt rajta.

Szerintem ahol ingyenes szállítást ír, ott 100% hogy a kínaiaknak az unióban lévő raktárjukból szállítják ki, és ezért nincs rajta plusz vám.

2022. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod előre, nem tartalmazzák a szállítási infók. Nem garantált, de elvileg ahol a CAINIAO van megjelölve a szállítási módnál, ők vannak az ExpressOne-nal szerződve.
2022. nov. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, múltkor a vámkezelési díjjal szívtam meg. Gondolom ha nagyobb összegű akkor még az áfát is (vagy mit) ráraknak ha a posta csinálja.


Akkor igazából első fontos dolog h eu-s raktár legyen, ha nincs akkor csak szerencse...


Még lecsekkolom hogy az utóbbi 3 terméknél, amelyiket E-one hozott, melyik szállító volt megjelölve, hátha abban jobban lehet akkor bízni.


Köszi a válaszokat.

2022. nov. 9. 23:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és gondolom egyértelmű, amit vámkezeltek csomagomat, a posta hozta.
2022. nov. 9. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Áfa mindig benne van az árban, már úgy veszed, ezzel nincs teendő. 150 euró felett van + vámösszeg. A vámeljárási díj az, amit a Posta elkér pluszban még minden más összegen felül is, ha EU-n kívülről jön a küldemény és automatikusan eljárás alá kerül.

Ezt szokták úgy megtrükközni, hogy előbb behozzák egy EU-s kikötővárosba (pl. Hollandia, Belgium), majd újra feladják az EU-ból, és EU-n belül már nincs vámeljárás, akkor simán kézbesíti a Posta is.

2022. nov. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!