Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google keresési probléma?

Google keresési probléma?

Figyelt kérdés
Egy ideje, ha rákeresek valamire a googleben a találatok közt rengeteg idegen nyelvű, lefordított oldal jelenik meg. Hiába választom ki az eszközöknél, hogy csak magyar oldalak keresése, akkor is. Ki lehet ezt valahol kapcsolni, hogy csak igazi találatokat adjon?

2022. nov. 24. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amióta minden tételnél ott van, hogy a "fordítás megtekintése", ez van.
2022. nov. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hosszú évek nálam is ez van. Ilyenek vannak, hogy [link]

90%-ban orosz oldalak translate fordítással.

Sok helyen néztem már, hogy mit lehetne ez ellen tenni, de érdemi infó sehol nem volt. Azzal lehet még próbálkozni, hogy a keresés után beírod hogy: -ru -com -eu stb. és akkor valamennyi külföldi találatot kiszűr. Csak hát ezt ki a bráner akarja minden alkalommal beírni..

Nekem egyébként van egy gyanúm, hogy ennek van valami köze a szolgáltatóhoz. Ugyanis ugyanarra az információra rákeresve barátnőmnél (ő telekomos és ex upc vodás vagyok) érdekes módon nem adja ki az orosz és egyéb külföldi találatokat.

2022. nov. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hosszú évek óta*
2022. nov. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#2


Nincs köze hozzá. Nálam is ez van, pedig telekomos vagyok.

Illeve angol és magyar nyelvű találatokat ad ki a magyar kifejezésre.

2022. nov. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Inkáb úgy gondolom. hogy ha korábban gyakran rákerestél egy idegen nyelvű kifejezésre, egy idő után a gugli megjegyzi, és arra is keres.
2022. nov. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Privát módban, "soha semmit nem jegyeztetve meg" a böngészővel, sütik mentését is kikapcsolva, akkor is ez van?
2022. nov. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#2

Én is telekomos vagyok és nálam így is ez van. De ha a barátnődnél nem adja ki ezeket az oldalakat ugyanarra keresve, akkor van remény, hogy valami beállítás miatt van csak.


#6

Igen, akkor is ugyanez a helyzet. :(

2022. nov. 25. 14:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Én Live Linux-ot boot-olnék és megnézném böngészőben: akkor is ez -e a helyzet...
2022. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is furcsálom hogy mostanság a gugli furcsa weboldal címes weboldalakat listáz amiket az embernek szűrni kell magyarán kibogarászni a szerintem több spam weboldal közül azt ami nem az. Pl. Kézműves kereső szóra is gyakran külföldi furcsa linkes weboldalakat listáz amik magyarra vannak ugyan fordítva, de ugye a fordító nem mindig értelmesen fordítja. A SEO alapján bizonyos oldalakat hátrébb kéne sorolnia és furcsa linkesek is vannak elől ahogy az egyik váladzoló is írta, hogy pl. magyar kulcsszóra orosz végződésű linket listáz.

Nem a fordított oldalak az aggasztóak hanem a furcsa weboldallinkek.

Szerintem ezt a gugli biztonsági szakembereinek kéne orvosolnia.

2022. dec. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

* válaszoló


Nekem amugy inkább adathalász oldalaknak tűnnek ezek a fura linkes oldalak. Szóval ilyenekre ne nagyon klikkeljetek. Nem árt ilyenkor a vírusírtóval áttakarítani a mobilod vagy a géped és kémrobot keresővel. Régen nem ilyen volt a gugli.

2022. dec. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!