Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha kábelen keresztül jól...

Ha kábelen keresztül jól működik az internet, akkor csak nálam lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan gondom támadt, hogy a pingem igencsak szélsőséges értékeket mutat. Alacsonyról indul (10-20ms) és hirtelen felugrik ilyen 100-200-400ms értékekre is, de gyakran felugrik jóval 500-1000ms fölé is. Azt hittem, hogy a régi, 7 éves laptopommal van a probléma. Másfélhete vettem egy tuf gaming laptopot, és azzal is ugyanaz a problémám. Egyébként napokig fel sem tudtam csatlakozni az 5ghz-s wifire. Aztán egyszer csak működött, de a jel az nagyon gyenge, és még rosszabb lett a válaszidő. Én egy emelettel feljebb vagyok. Tenda AC 10 routerem van. Az internetem pedig telekomos fibernet, arra van rákötve a tenda ap-ben. Reseteltem mindent, ugyanaz a probléma. Az alsó szinten, a routerhez közel viszont stabil 22ms értéket kaptam. Kipróbáltam a régi TP-Link TL-WR841N routerrel is, és ugyanolyan rossz értékeket kaptam. Tavaly váltottunk telekomra, előtte (épp most mértem egyet, és a legnagyobb érték 52ms volt, 30-45 között változott, de 5 perccel előbb 300ms körül ment) antennás netünk volt (bocsánat, nem tudom a pontos nevét) a kis egyszerű tplink router-el, de azzal is nagyszerűen tudtam játszani, 50ms körüli, stabil pingem volt. Nyáron azt hiszem semmi ilyen problémám nem volt (nem sokat voltam itthon mostanában), tavaly ilyen tuti nem fordult elő. Nekem egyszer a telekomos szagértő azt mondta, hogyha kábelen keresztül jó a net, akkor nálam van a probléma, de ez még évekkel ezelőtt volt. Nos, kábelen tökéletes a net. Egyébként miután reseteltem mindent kb. 3 napja, azóta megint nem tudok felcsatlakozni az 5ghz-re.


Köszönöm szépen előre is a segítséget!


2022. dec. 1. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyél valami combosabb routert ami ki tudja szolgálni az optikai netet

Ezek max 50-100mbit-re alkalmasak

Esetleg használtd a szolgáltató által adott eszközt, még az is jobb mint a tenda vagy a régi tplink

2022. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Nálad.
2022. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2.: De azért az csak furcsa, hogy nem olyan régen még tökéletesen ment minden, most pedig nem. 2 routerrel és 2 laptoppal teszteltem le.

Mi lehet a hiba?

2022. dec. 1. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!