Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nincs hang a laptopomon,...

Nincs hang a laptopomon, mindent megpróbáltam de mégse, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Egyszer régen frissítettem window 10-re és akkor valamiért elment a hang az egész laptopról. A hang szimbólumon egy x van piros karikában ahol azt írja, "nincs hangkimeneti eszköz telepítve". Telepítés előtt minden oké volt, még amúgy érintőképernyős is a laptop, levehető tablet módra de

az érintőképernyős része is eltűnt...szóval ha valaki ért ehhez ezt is meg szeretném javítani hátha de fő gond most a hang inkább.

Próbáltam letölteni valami realtek high definition audio drivert de nem engedélyezte. Próbáltam factory resetet az egész gépre de semmi változás. Mi lehet a gond? Elvinném számítógép szervíz helyre de fogalmam sincs mennyibe kerülne egy ilyen javítás akkor már megérné új laptopot venni? Egyébként más baja nincs csak az hogy nincs hang nekem meg fontos lenne, hogy hangja legyen. Meg tudom én ezt oldani úgy hogy ne kelljen elvinnem szervízbe? A device managerben is néztem de ott nincs semmi audio rész, mert láttam olyan megoldást ahol ezt kellett megnyitni de nincs. :( acer laptop egyébként.



2022. dec. 20. 16:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azon belül is több van:

[link]

Itt van egyébként a support oldal, itt kell megadni a típust (Aspire Switch 10 bírod, akkor látod milyenek vannak).

pl. itt az egyik (de nem tudom ez-e, ami neked kell:

[link]

2022. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 coopper ***** válasza:

Szia.


Leirom a driverkeresős szövegemet, hátha segit :


Manuális driver keresés, hardverazonositó alapján:


Nézd meg az eszközkezelőben, hogy van-e sárga kérdőjeles vagy felkiáltojeles eszköz (vagy azt az eszközt keresd amire másik drivert szeretnél telepiteni).


Eeszkezkezelő inditása : Futtatás/Keresés : devmgmt.msc


Ha van sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszköz akkor nézd meg a hardverazonositóját és az alapján próbálj meg driveret keresni (Neked most elvileg a hangkártya és vagy az érintóképernyő driverét kell keresned):

Kattints kétszer az egyik ilyen sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszközre, előjön egy ablak, abban a "Részletek" fülön van egy leengedhető ablak, oda válaszd a "Hardverazonositókat".

Az alatta lévő ablakban megjelenő adatokból az első sorra kattints rá és CTRL+C (másold).


Gogliban bemásolod (CTRL+V). Először is próbáld meg az összes adat alapján keresni a drivert, ha nem sikerül akkor próbálj meg a végéről leszedni egy egységet ("&" jel az egység tagoló), majd még egy egységet, a végén csak a VEN és a DEV - Vendor és Device, usb eszköz esetén a VID és PID azonositó marad, utánna irod Driver plusz az OP rendszert és már keres is.


Példa gugli keresésre :

PCI\VEN_1002&DEV_9498&SUBSYS_10021002&REV_00 driver windows 7


Itt egy mintakép hardver azonositóra :

[link] vagy [link]


Sok sikert. Üdv.

2022. dec. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!