Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs internet az új...

Miért nincs internet az új routerrel?

Figyelt kérdés

Egy router beállítása sosem jelentett gondot, jó párat csináltam már, de ez kifogott rajtam.


Lett egy új routerünk, egy TP-Link C5 AC1200. Szokás szerint belépek, végigvisz az alap beállításokon (3-4 lépés, mi legyen a név, jelszó stb.), aztán azt írja, hogy "disconnected", meg IP-címtől megkezdve minden 0.0.0.0, szóval nem oszt ki a modem IP-t, hiába dinamikusra vettem (próbáltam már úgyis, hogy én adok meg, PPPoE-t, mindent, akkor sincs internet).


Próbáltam másolni a laptop MAC-címét, a Google nyilvános DNS-ét használni (8.8.8.8 és 8.8.4.4), de semmi.


Többszöri újraindítások, áramtalanítások, kábelek cseréje, alapra visszaállítás megvolt.


Visszadugjuk a régi Tenda routert és bumm, van is internet...


Már nem tudom mit próbáljak még, szinte mindent csináltam...


A modemet is bedugtam simán laptopra, bár régi sz.r a laptop, nem használom, valamiért kábelen azon meg amúgy sincs internet, csak WiFin. Próbáltam ráfrissíteni a driverre, VPN, proxy kikapcsolva, mindent csináltam már, de ott meg valami rossz alapból. Ettől függetlenül megpróbáltam kezdeni vele valamit, CMD-ből megvolt már az "ipconfig /release" meg "ipconfig /renew" parancs is, meg az összes, amit ismerek kb... 😂


Nem értem... Rossz lenne a router?


2 dolgot nem próbáltam még, nem tudom lenne-e értelme. Az első, hogy amiket kioszt a Tenda routernek, ugyanazokat megadom a TP-Linknek, a másik pedig egy manuális szoftverfrissítés.


Modem: Huawei EchoLife HG8242H



2022. dec. 26. 17:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy ez a modem, a Huawei az új. Ennek van valami speciális beállítása? Amikor az Invitelesek kijöttek pár hónapja, kérdezték, hogy ez az egy Tenda router van-e.
2022. dec. 26. 17:36
 2/3 A kérdező kommentje:
Rájöttem... Én hülye a PPPoE adatait csak úgy beírtam, nem kimásoltam a Tenda router beállításaiból, és elírtam. Egyből lett internet... 😂
2022. dec. 26. 17:51
 3/3 A kérdező kommentje:

Jah, és valószínűleg laptopon is ezért nem volt internet sima kábellel, mert én hülye nem jelentkeztem be PPPoE-n.


Milyen érdekes, hogy kiírom a kérdést és azután jövök rá egyből... 😂

2022. dec. 26. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!