Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internet szolgáltatónál...

Az internet szolgáltatónál vissza lehet keresni bármit amit kerestél bármilyen böngészőn?

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Igen, erre az inkognitó mód is figyelmeztet
2022. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ámbár az Internet-szolgáltató - mivel rajta megy keresztül a teljes Internet-forgalmad - láthatja, hogy mit forgalmaztál rajta, viszont:

* Jogszabályban van kötelezve arra, hogy nem figyelheti meg az előfizetői forgalmát. Ha ilyet tenne, adatvédelmi botrányba keveredne, bírságot kapna.

* A weboldalak egy nagy hányada titkosított protokollt - HTTPS - használ, így az Internet-szolgáltatód ebben az esetben (amikor a weboldal titkosított protokollt használ) csak annyit lát az egészből, hogy egy adott IP-címmel elérhető webszerverrel kommunikálsz, hogy pontosan milyen oldalt, azon belül milyen tartalmat, azt nem (bár bizonyos esetekben megoldható a titkosítás feloldása, de az detektálható). És akkor nem beszéltünk arról, mi van, ha végponttól-végpontig tartó titkosítást vagy VPN-t/titkosítóhálózatot használsz.

* Az Internet-szolgáltatónak kisebb gondja is nagyobb annál, hogy azzal foglalkozzon, hogy az előfizetői forgalmát naplózza - egyébként sincs meg rá a kellő erőforrása.


Tehát én nem attól félnék, hogy az Internet-szolgáltatód megfigyel. A multinacionális, monopolhelyzetben levő, big tech cégektől - Amazon (Kindle, AWS,...), Apple (Mac(Book), iPhone,...), Google (Google Search/Maps, GMail,...), Meta (Facebook, Instagram, Messenger,...) - már annál inkább.

2022. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


#1: A szolgáltató ugyan látja, hogy milyen webhelyeket keresett fel, viszont amennyiben HTTPS-t használ, csak egy titkosított adatfolyamot fog a szolgáltató "látni". Annak visszafejtése pedig a jelen technikával egy PC-nek akár évszázadokba is telhet.

Arról nem is beszélve, hogy a szolgáltató NEM fogja naplózni az adatfolyamokat. Kapacitásuk sem lenne rá. Szerinted ha én ma megnéztem egy 2 órás filmet Netflixen, akkor azt a pár GB-ot a szolgáltató zsigerből le is mentette? És én csak egy ember vagyok. Több tíz- vagy százezer előfizetőnél ez egész egyszerűen kivitelezhetetlen.

2022. dec. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Maximum csak azt, hogy milyen IP címekhez csatlakoztál.
2022. dec. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!