Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Illegális ez, amit a haverom...

Illegális ez, amit a haverom csinál vagy nem?

Figyelt kérdés

Pár éve költöztek be az új házukba, de a régit sem adták el, mivel már elég rossz állapotban van, meg itt falun amúgy sem veszik nagyon a házakat...

Megmaradt az ilyen hétvégi bulizós háznak.


Informatikusnak tanul a haver, és egy haverjától aki valami netszolgáltatónál dolgozik szerzett 2 régebbi internet antennát.

Egyiket felszerelte az ő házuk tetejére, a másikat a 1km-re lévő öreg házuk tetejére.


Otthon gigabites optikájuk van, de azt mondta az öreg házhoz bizots nem köttet be netet, nem fog azért pénzt kiadni... és valahogy a két antenna segítségével juttatott netet az öreg házhoz, 50-80 megabittel megy....



2022. nov. 19. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem illegális, saját netjével azt csinál amit akar. Az antenna meg direkcionális, direkt erre van kitalálva.
2022. nov. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Nem bűncselekmény, és mivel az ingatlan ugyanahhoz az előfizetőhöz tartozik, és a szolgáltatást nem értékesíti tovább, így a szolgáltató nem szüntetheti meg/korlátozhatja az előfizetést a 2003. évi C. törvény 137. §-ának (1) bekezdésének b) pontjára hivatkozva.


Arra ügyeljen, hogy ezzel ne zavarjon másokat és akkor nem lesz gondja.

2022. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan frekvencián és teljesítménnyel sugároz, ami nem böki az nmhh csőrét, akkor oké.
2022. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja emlékszem erre a kérdésre.

Ha bezavarja a toronyórát, vagy más rádiófrekcenviás szolgáltatást a környéken, akkor lehet baja belőle.

Ha NMHH kimegy méregetni akkor majd megmondják, hogy illegál-e.

2022. nov. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár iylen kérdésekben azért még midnig miért mindig macskám, ahverom stb az alany mikor azért mindenki tudja jól hogy csak nem emrik kiírni ha olyan krdés magukról.
2022. nov. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Ez az antennák és az adó-vevőjük teljesítményétől függ. Direkcionális antennákkal meg lehet oldani az 1km-t 100mW-on ami a legális maximum teljesítmény. Ha viszont valami speckó erősítőt is használ hozzá és túllépi ezt akkor azt simán elkobozhatja a szerv és még meg is bírságol érte. Nem beszélve az antennák között lakókról akiknek bezavarhat az erős jel.
2022. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5: Arra nem gondoltál, hogy esetleg tényleg így van? Úgy értem, a haverja/macskája (ahogy írod) tényleg ezt csinálja és csak azért kíváncsi rá, mert ha nem illegális, akkor ő is csinálna egy ilyet pl. a kerti budi meg a konyha közé. Ha így teszi fel a kérdést akkor jobban tetszene?


Na meg persze az is fura lenne, hogy "csináltam egy ilyet, feljelentsem magam?" :)


Összegezve: szerintem teljesen jó a kérdés és a válaszok is hasznosak!


Hogy a témához is hozzászóljak, ez mindaddig erkölcsileg szerintem elfogadható, amíg nem a 3 házzal arrébb lakó haveroddal osztod meg a netedet, vagy éppen nem Te vagy a 150 lakásos társasházatok egyetlen előfizetője, az ipari méretű sávszélességű internet előfizetéseddel, mert akkor már élnék a gyanúperrel, hogy visszaélsz a szolgáltatód jóhíszeműségével. Egyébként szerintem törvényt akkor sem sértesz, max szerződést szegsz.

2022. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!