Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem kötik be a vezetékes...

Miért nem kötik be a vezetékes internetet nàlunk? Hogy lehetne ezt igényelni?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nálunk és a fél utcánkban még mindig az elavult telefonkábeles Internetet vagyunk kénytelenek használni, mert nem hajlandóak vezetékes internetet lehetőséget kiépíteni.

Ez azért baj, mert a sebesség jóindulattal is csak max 30mbps sebességet tud elérni és játék közben durván ugrál fel-le a ping, ha például velem párhuzamosan más is használja az internetet a lakásban... Mit lehetne tenni ezügyben, hogyan lehetne igényt benyújtani, hogy a vezetékes hálózatot építsenek ki?



2023. jan. 9. 23:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz csinálni

Ha a településed sorra kerül a fejlesztésben, akkor modernizálják majd a hálózatot

2023. jan. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ennyire veszett dolog ez?

Kiábrándító és egyben felháborító, hogy konkrétan a miénken kívül 2 utcában van ilyen jellegű probléma csak! A központtól 2 sarokra...

2023. jan. 10. 16:05
 13/21 anonim ***** válasza:
62%

Először: "Miért nem kötik be a vezetékes internetet nàlunk?"

Aztán már kiderül hogy van net, csak nembír két szobába egyszerre 4K video streemelést...

Nincs arányérzéked.


Nekem is telefonkábelen jön a net. Szerencsés esetben 100/25 Mbps lehet max. Modemen megnézhető.

2023. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit értesz azalatt, hogy nincs arányérzékem, de igen bevallom nem vagyok szakértő.


Annyit sikerült megtudnom, hogy VDSM internet van nálunk. Ja és azt, hogy egyedül a Yettel tudna adni nagyobb sebességű netet. OtthonNet, 150mbit/s letöltés a max amit tud, viszont ez mobilnet router-rel. A mobilnetnél meg azt hallottam, hogy még ennél is megbízhatatlanabb és mégjobban akadozna minden.

2023. jan. 16. 17:10
 15/21 anonim ***** válasza:

Most mennyid van?

Speedtest szerint, magy a modem felületén nézve?

2023. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
29,30 mbit/s, a speedtesten nézve
2023. jan. 16. 18:12
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem is nevében 30-as vdsl em van. Ha évekkel ezelőtt nem figyelek fel az aszf jelentéktelennek tűnő apró változására még most is 30-am lenne a mostani 95 helyett. Ezért kell ránézni a modemre (esetemben speedport entry 2i)

[link]

[link]

2023. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én meg a város közepén lakom, Hungária körút mellett, 120 méterre. Nincsen optikai net és csak 1 szolgáltatóból lehet "választani". Természetesen a legrosszabb, legdrágább szolgáltató... 2023, Budapest közepén! Remek!
2023. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#17

És ezeket az oldalakat hol lehet elérni? A speed testet megtaláltam, de amiket küldtél képeket, nem. Vagy ez minden modemnél más?

2023. jan. 16. 20:20
 20/21 anonim ***** válasza:

Az említett típusnál ott az ip cím a bal felső sarokban, jelszó a modem alján. Más típusok .1.1 re végződik.


Másik kép a telefonom Telekom alkalmazása, csak azért hogy bizonyítsam a szerződés típusát.

2023. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!