Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van ilyen wifi over fiber...

Van ilyen wifi over fiber extender?

Figyelt kérdés

Az lenne a lényege, hogy minden antenna külön optikai szálon menne, mármint ugyebár 6 antennája van egy wifi 6 routernek, és mind a 6-ot optikai kábelen el lehetne vezetni messzire. Vagy egy optikai szálon is el lehetne vezetni mind a 6-ot külön hullámhosszokon.

Létezik ilyen? Vagyis hát gondolom hogy létezik, csak drága. De tudnának csinálni ilyet olcsón is?


[link]



#RF over Fiber #wifi over fiber optic
2023. febr. 19. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Nincs értelme. Hagyományos antenna kábelen túl sok lenne a jelveszteség, optikára áttkonvertálni totál nincs értelme. Esetleg jelerősítésnek lenne értelme ilyen szinten. De rohadtul nem tudom javasolni, nem életképes.


Mesh képes routert vegyél, és wifi mesh megoldással terjeszd ki a wifit több mesh egységgel. Ez ma a legjobb megoldás. Vagy ha nagyon nagy a távolság, akkor hagyományos ethernet kábel összeköttetés és Access Point módban szórod a netet.


Mesh esetén arra kell figyelni, hogy ha elköteleued magad egy gyártó mellett, akkor nincs lehetőség váltanj, nem átjárhatók az egyes gyártók mesh szabványai, tehát a tp-link csak a tp-linkkel megy, a xiaomi csak a xiaomival.

2023. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen mert ezt már technológiailag megugorták. Vannak PoE AP-k amik ezt a "megoldást" kenterbe verik, 6-ot rákötsz egy PoE switch-re és ezerszer jobb lesz a WIFI jelerősség mindenhol, mintha a router egy szál nyeszlett antennáját elvinnéd valahova.
2023. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pont azért nem akarom koax-on vinni, mert túl gyenge lenne a jel, és mindenképpen kéne jelerősítő mindkét végére, meg koax esetében a jel nem marad a kábelben, hanem mint egy antenna, kisugárzik, tehát a koax kábel mentén útközben mindenhol fogható a jel. Tulajdonképpen csak azért kérdezem, mert szoktam gondolkodni ilyen dolgokról, hogy miket tudnának még gyártani, ami lehetséges. És ezért kérdeztem, hogy lehetséges-e. Azt láttam hogy 6 millióért árulnak olyan kétirányú 2.4 ghz-es optikai átalakítót, ami elviszi a jelet akár 100 km-re is. De ott olyan, hogy van egy bemeneti és egy kimeneti rp-sma csatlakozója. Szóval akkor nem tudom, hogy hova kéne kötni az antennát. mert wifi esetében mindkét irányba megy a jel. Tehát ezt sem tudom, hogy megoldható-e az, hogy optikai kábelen wifi jelet átvinni, tehát kétirányba menjen a jel.


És ilyen lehetséges?

[link]

2023. febr. 19. 19:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyílván nem akarok ilyet venni mert nincs rá pénzem, meg ha lenne akkor se erre költeném, de kiváncsi lenne hogy lehetséges-e. Illetve vennék akkor ha nem 6 millióba kerülne, hanem mondjuk 10 ezerbe. kb. annyit ér.
2023. febr. 19. 19:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ábrán a médiakonvertert szemléltetik

Olyan helyen használják ahol olyan hosszú kábelszegmens van, hogy az ethernet max hosszát túllépi


a leírásod hibás, több sebből vérzik :)

2023. febr. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem antennakábelt kell húzni hanem utp kábelt. [link]
2023. márc. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!