Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az alábbi ip címhez tartozó...

Az alábbi ip címhez tartozó számítógépnév, a jellege alapján mégis mit takarhat?

Figyelt kérdés

Lekérdezem néha, hogy mi a saját ip címem, és alatta valami olyasmit ír ki, mint ip-hez tartozó számítógépnév, aminek ez a vége:


"VALAMISZÁMOK".v4.fetch.tunnel.googlezip.net


Ez mégis micsoda?



2023. febr. 21. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
IP cím, ipv4-es, fetch talán a kiosztás módjára utal, valamilyen tunnel kapcsolathoz tartozó cím, szolgáltató, net.
2023. febr. 21. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez a furcsa nekem... "Szolgáltató"... ott mindig a yettelt, vagy a telekomot nevezi meg, itt meg az van: Google. Értem a felépítést. az nem szolgáltató, csak ez a fura
2023. febr. 21. 12:52
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
IPv6 ?
2023. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Igen, és? Valamilyen tunnelen keresztül böngészel, aminek nem a Yettel/Telekom a tulajdonosa. rDNS-nek azt ad meg a szolgáltató, amit akar, nem kell, hogy külső fél számára mondjon bármit is.
2023. febr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Igen, és?" ... Azt volt a kérdés, amire a választ az "Igen, és?" után írtad. Mindig meglep, mennyire megdöbbennek az emberek, amikor valaki kérdést tesz fel a gyakorikérdéseken... :D

Általában ott a szolgáltatók szokta írni. Erre valaki: "Igen, és? Előre nézzél, nem kell neked mindent tudni, hogy miér' van" :D

2023. febr. 21. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Megkaptad a választ. Az IP cím egy tunnelhez tartozihat, ezért logikus a feltételezés, hogy tunnelen keresztül éred el a weboldalakat. Ezen felül mit szeretnél még tudni? Belsős információkat senki nem fog tudni mondani.
2023. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó hát, először látok ilyet, nem tudom mi az oka, érdekelt, mert meglepő volt, amit láttam. Most is érdekelne, hogy ezt vajon mi okozza. De informatikus sem vagyok, nem is hozzáértő csak érdeklődő. Semmit nem csinálok, ugyanazt a wifit használom és egyszer csak valami megváltozik. Meglepett. (Majd ráguglizok a tunnel jelentésére ilyen területen :D )
2023. febr. 21. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Például proxy-t vagy vpn-t használsz, ez tipikus tunneling.
2023. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!