Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali számítógéphez tartozó...

Asztali számítógéphez tartozó monitorválasztásnál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Hozzá nem értőként kérném a segítségeteket, hogy írjatok össze gondolatokat, hogy milyen paraméterekre érdemes figyelni monitorvásárláskor.

Nekem filmekre, játékokra, 3D tervezőprogramokra kell. Használtan szeretnék venni, olyan 50-70 ezer ft körül.



2022. nov. 2. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen tervező program? Mert ezek közül az feltehetően a munkádhoz kell, és arra kell a leginkább figyelni, és annak sokszor egészen durva követelményei lehetnek.
2022. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Filmnél mindegy, játéknál mindegy

tervezőproginál meg nem mindegy, hogy xara3d-ről beszélünk vagy autodesk architect-ről

A gyártói ajánlást ha követed, nagyon nem lősz mellé

2022. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Nem olyan durva, AutoCAD meg Inventor, de azokat végülis akármelyik képernyő elviszi, meg aztán a végén úgyis fekete fehérben nyomtatjuk.

Inkább a filmekhez/játékokhoz kellene egy, ami jól vissza adja a színeket, nem szaggat stb.

2022. nov. 2. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csakis IPS-t választanék.
2022. nov. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ugye ez a vasadtól is függ. Ha nagyon erős géped van és magas FPS-el képes játékokat futtatni, akkor ezt támogató monitor kell. Szintén, ha képes vagy magas felbontáson játékokat futtatni, akkor érdemes a monitort is ehhez igazítani.

Meg azt is érdemes figyelembe venni, hogy milyen messziről nézed a monitort. Felesleges óriásit venni, ha fél méterről nézed.


Mindent összevetve, szerintem az emberek 99%-ának tökéletesen megfelel egy 60-75 Hz-es IPS panel, 16:9-es képaránnyal (bár én mondjuk jobban preferálom már a 21:9-et munka miatt), Full HD felbontással, meg olyan 24 col körüli mérettel.


Tessék, mindjárt az árukereső be is nyom az arcomba egy ideálisat: [link]


Off: sokszor, ha az ember nem akar napokig meg hetekig specifikációkat bújni - én sajnos hajlamos vagyok elveszni a részletekben - akkor érdemes ránézni az árukereső alapértelmezett sorrendjében. Az van elől, amit sokan néznek/vesznek, az meg rossz nem lehet.

2022. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!