Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TOR böngésző használata...

TOR böngésző használata biztonságos?

Figyelt kérdés
Sziasztok tényleg igaz az, hogy ha valaki tor-t használ akkor a böngésző mixeli az IP címeket és ha az én IP-met más használhatja kilépési pontként, ergo ha bcs-t követ el, akkor az én IP-m fog látszódni?

2023. febr. 21. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A Tor böngésző nem mixel semmit, nem bárpultos.

Ha a clearnet felé irányuló kérést indítasz, az egy exit node-on keresztül fog kilépni a clearnet felé, és kívülről az az IP cím fog látszódni.

2023. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Valamit valamiért
2023. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát.. nem egészen.

Nem "mixel" semmit. A lényeg az, hogy az adatfolyam a Tor hálózatán belül több állomáson megy keresztül, így ez nagyban megnehezíti a visszakövetését. A te IP-címedet más nem kaphatja meg, mert te nem vagy része a Tor hálózatának. Van olyan is, amire te gondolsz, megnevezni nem tudom, utánanézni meg most nincs időm, de van olyan technológia, ahol a résztvevők mindegyike potenciális kilépési pont is lesz. De a Tor nem így működik.

2023. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Miaza tor?
2023. febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Disznó tor.
2023. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azjó
2023. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nem sok köze van a biztonsághoz. A Tor böngésző gyakorlatilag egy Firefox, ami a Tor hálózatát használja. A biztonsága megegyezik a Firefoxéval (amit én határozottan pozitívan értékelek), de alapvetően a felhasználót nem védi meg a heülységtől, és nem is egy vírusvédelmi szoftver.

Csak mert ezek szoktak lenni a tévhitek.

2023. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!