Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A magyar Wikipédián miért...

A magyar Wikipédián miért fogadják el lassan az ellenőrizetlen szerkesztéseket? (Még az olyanokat is, amiket könnyű lenne leellenőrizni.)

Figyelt kérdés

2023 január végén és február közepén volt néhány szerkesztésem a magyar Wikipédián. Mivel nem vagyok megerősített szerkesztő ebből kifolyólag a járőröknek ellenőriznie kell a szerkesztéseimet, hogy az ellenőrzött legyen és mindenki automatikusan láthassa.


A szerkesztések, amiket véghez vittem 1-2 mondat leírása volt, melyek száraz tényadatokat tartalmaznak a szócikk tárgyáról. Természetesen megbízhatónak minősülő forrásokat mellékeltem Cite web/Hiv-web/CitPer, etc... sablonok valamelyikébe beillesztve, hogy formailag is korrekt legyen.


Viszont lassan fogadják el a szerkesztéseimet, miközben korrekt szerkesztéseknek számítanak. (Rengeteg szerkesztésemet el szokták fogadni, viszont nagyon lassan.) 1-2 perc lenne elolvasni amit leírtam és a mellékelt forrásokban lecsekkolni ott van-e az az adat.


Miért van az, hogy a magyar Wikipédián az egyértelműen korrekt, jól megírt szerkesztéseket lassan fogadják el? Még abban az esetben is, amikor kevés hozzáadott tartalom van.



2023. márc. 6. 08:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van olyan szerkesztésem, amit még betárcsázós korszakban írtam és 2017-ben fogadták el. A magyar wikin ekkora nemtörődömség uralkodik és sajnos ezért nincsenek színvonalas cikkek sem.
2023. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
58%

"az ellenőrizetlen szerkesztéseket"

Mert milyen az ellenőrzött szerkesztés amit utána gyorsan elfogadnak?

2023. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!