Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Akinek van személyes tapasztal...

Akinek van személyes tapasztalata Asus felső kategóriás routerek közül melyik az amelyik le tudja fedni egy családiház wifi ellátását akár a kertben is?

Figyelt kérdés
Jelenleg Asus RT-AX58U készülék van, elvileg erről is jókat írtak amikor vettem azóta csalatkoztam benne, igaz tudja a wifi 6-ot is firmware stb.a legújabb van ranjta néhany beállítást kipróbáltam de egyszerűen a multi csanel módban mondható a legelfogadhatóbbnak. Tudom ez a router ügy örök probléma marad a gyártók kötve vannak a 100mV os max kimenőteljesítményhez meg nyilván hiába lenne nagy a teljesítménye a kliens oldali készüléknek is vissza kell tudni kommunikálni. Amúgy kipróbáltam már a repeater dolgot is Zyxel 5Ghz van abból is gyakorlatilag az egy nulla dolog külön SSID jelre átugrani autómatikusan a kertben a telefonnal azt tudjuk hogy nyűg. Igen a kertben van a legnagyobb gond a jellel van de a határ eset és pl.ha internetrádiót hallgatok eldobálja a jelet pedig a router a kerfelőli ablaknál van és max 40m a max távolság. Azért Asus routerben gondolkodom mert ha megint nem tudja egy nagyobb router sem megoldani a lefedést akkor az Asus AiMesh dologgal elvileg 2 routerrel gondolom igen amúgy ezt se szeretném de itt kérdezném az AiMesh rendszernél egy kliens készülék pl.egy mobil telefon észrevétlenül (szakadásmentesen) tud e átállni a második router tarományába mert ugye a SSID ott ugyanaz illetve feleződik e alapból az adatsebesség mint a repeatereknél?

#router #Asus #hatótáv #Repeater #wifi #AiMesh technológia
2023. márc. 25. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Nekem rt-ac66u-m van, nagyon sokáig használtam gond nélkül. Most is csak a telekomos bigyó miatt került parkolópályára. De lehet felrakom még a melléképületbe pont azért hogy ott is legyen net.

Az ekkora lefedéseket nem egyetlen bazinagy routerrel lehet megoldani, mert - ahogy írod is - hiába a méret és a sündisznós kinézet, attól még nem lesz elég a teljesítmény. Tele kell pakolni ezsközökkel a kivánt területet.

A 40 méter nagyon sok egy routernek. Az ablakról meg nem tudjuk milyen. Ha valami hővédős cucc, akkor azon lehet hogy van felgőzölve valami fém réteg ami miatt ugyanúgy lepattannak róla a rádiójelek mint a vasbetonról. Ekkora távra kábellel kell elvinni a netet és ott rátenni a wifit.

2023. márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valójában nagyon picin múlik a dolog volt egy ideig amikor ez a router el is látta ezt a kinti kertlefedés feladatot nem tudom mi történt minden ugyanott van friss a firmware újrafrissítettem a készüléket már többször és mégis most vacakol, fúrni kábelt ki nem akarok az AiMesh rendszer részletei azért érdekelnének mert ez a készülék is tudja arra lennék kíváncsi a telefon "barangoláskor" észrevétlenül kapcsolódik e az Ai Mesh rendszernél a második kiterjesztett hatáskörű routerre mert ugye a SSID is ugyanaz marad? Az egy más dolog hogy hatékony úgy lenne hogy valahol kint a fő routertől 10-15m-re árnyékolásmentes helyen mintegy (madárkalitkában) elhelyezni a második routert de megmondom öszintén nem szívesen vacakolnék egy másik beltéri router kinti elhelyezésével na meg egy picit az már az energiapazarlás is amikor arra okítansk minket hogy áramtalanítsuk a készülékeket is a lakásban ne csak a távírányítóval de nem is tudom a klimákkal akkor mit kéne tenni azok fixre vannak bekötve tehát még a konektorból kihúzás se megoldható. Amúgy érdekességként kérdezném mi a helyzet az ilyen nagyobb pl.800mW os routerekkel? Nem akarok ilyet mert lehet nagyon káros egyesek még ezt is kidobnák a lakásból ami most nekem van azt meg nem is tudom de nálunk lehet hogy szigorúan tiltott az ilyen adásteljesítményű készülékek használata! [link]
2023. márc. 25. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a gondod, nalam csak annyi van hogy a ssid ugyanaz , és tökéletesen ugrál a routerek /AP között. Van egy xiaomi ax1800 egy tenda valami régi , a fene se tudja, egy tplink 8 éves nem tudom a típusát. És tökéletes , összevissza kb 80 unit log rajtuk és közben a kertben és a haz minden zugaban van net
2023. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A 3/3 kommentet nem teljesen értem gondolom arra gondol LAN kábelen lévő 2 db router be van állítva ugyanarra a SSID névre állítva, ehhez nem tudok kommentelni müködik e ilyen egyszerűen de úgy tudom routereket úgy szokás párosítani hogy az egyik repeater módban fog müködni ami szerintem a fix helyen lévő készülékeknek jó is lehet, nem tűnik egyszerűnek az ilyen párosítás számomra ahol az egyik repeater módban lesz ráadásul említsük meg nem is egyformán müködnek a routerek van ahol az 5Ghz es sáv külön SSID nevet kíván de nem is fokozom az én Asus routerem legalább megy multi csanel módban ki próbáltam másképpen is de ez a legjobb, hansúlyozom a helyet változtató (mobiltelefonokkal van gond) a körzethatárt átlépve. Az Ai Mesh Asus erre alkalmas routerekben egyenlőre reményt látok egyrészt az összepárosítással nem kell bonyolult beállításokkal bajlódni (tehát legfeljebb egy másik ilyen Asus rendszerz tudót veszek még) másrészt a két router teljes területén nyilván müködik a multi csanel mód ami azt jelenti hogy egyetlen SSID néven csatlakoznak a kliens készülékek a 2,4 GHz vagy az 5Ghz es sávon mindig azt használja amelyik elérhető nyilván a távolabbi helyen csak a 2,4 Ghz es tartományban lényeg az hogy nekem elvileg észrevétlenül lépjen át a készülék azt utálom hogy telefon elhallgat és válasszak egy másik SSID csatlakozást.
2023. márc. 26. 09:45
 5/5 anonim ***** válasza:

en repeatert nem akartam mert gyors netet akartam.. az iot eszközök nem igényelnek gyors netet, de vannak wifis cuccok (tabletek etc, sőt most lányom is wifis asztali gépezik mert örökké átrendezi a szobáját), egyik tévé is wifis, kamera rendszer is, tehát van wifis forgalom is.

Simán annyi van, hogy minden router ap modeban van dhcp letiltva, SSID password és settings egyezik. Tökéletesen üzemel a 3 cucc együtt és lefed mindent. Néha a telefon ragaszkodik az eredeti AP-hez és már csak akkor vált, amikor szerinte nagyon gyenge a jel, akkor már tényleg gyenge, de végülis ráveszi magát. Ez mehetne finomabban, de erről a telefon tehet.


Biytos jo az a mesh, a xiaomi routerem is tudja, de nincs másik ilyen a házban, és úgy tűnik hogy nem is kell.

2023. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!