Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mivel érdemes a routert...

Mivel érdemes a routert bövíteni jelenleg Asus rt ax58u tipus van de sajnos nem fedi le wifivel a ház melletti udavari részt de főleg nem a kerti részt?

Figyelt kérdés
Ez a router alapból nem lenne rossz wifi 6-ot is tudja de főleg az 5GHz es tartománya elég rövid távú azt nem állítom hogy mindig stabil jelet ad a roterhez közel is néha kiírja a telóm hoby nincs internetkapcsolat de ilyeneket produkáltak korábbi routerek is (a net gigabites optikai kábeles). Aránylag pedig jó a router elhelyezkedése mert a kertfelöli ablaknál van, a hatótáv kibövítése 2 sávos Zyzel repeaterrel semmit nem ér az egy átok még egy repeatert nem akarok mindegy milyen SSID nevet adok neki meg az is mindegy hol helyezem el pedig egy olcsóbb router árát verte. A jelenlegi elkèpzelés szerint vagy még egy ugyamilyen Asus routert veszek és az Ai Mesh rendszer hátha bejön (mondjuk a második routert valahol kint kéne elhelyezni de a szabadba nem tehetem) de esetleg egy Asus RT-AX88U tipust céloznék meg főleg ha az utóbbi megoldaná egymagában a lefedést a háztól max 40m-re lévő kertvégéig de sejtem hogy még ez a router sem, amúgy olvasgatom mások is szenvednek ilyen bajokkal.

#internet #router #Repeater #wifi #Asus RT-AX88U #Wifi hatótáv kiterjesztés
2023. márc. 30. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen mesh/repeater eszközöktől tartózkodnék.

Kellő odafigyelést, megfelelő környezetet/lefedettséget igényel.


Én mindenképpen azt javaslom, hogy a fő router egyik szabad LAN aljzatából vezess ki egy Ethernet kábelt a fő router által le nem fedett területig, és arra köss rá egy elérési pontot vagy egy switchnek/elérési pontnak "lefokozott" (a fő routerrel legyen egy privát hálózati tartományban, de a LAN oldali IP-címe ne ütközzön se a fő router LAN oldali IP-címével, se a fő router DHCP-tartományával; illetve ezen eszközben tíltsd le a DHCP-szervert, mert azt a fő router fogja biztosítani) router egyik szabad LAN portjával.


Ha külteret akarsz lefedni, ahhoz kültéri, irányított antennával egybeépített, távtáplálható elérési pontot válassz - például:

[link]


Ha nem akarsz/tudsz kábelezni, akkor alkalmazhatsz áramköri jeltovábbító-párost is - például:

[link]

ennek egyik felét elhelyezed a routernél, másik felét elhelyezed a le nem fedett területen egy-egy konnektorba.

2023. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
61%
Az AiMesh jó ötlet.
2023. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos a korszerű ablakok is gátolják a wifi jelet.

Tedd a nyitott ablakba a routert.

2023. márc. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1/2 es kommentelőnek köszönöm az ötleteket, ha nem utálnám ezeket a DHCP meg hasonló ügyeket myilván a meglévő eszközökkel routerekkel is tudnám bövíteni a kert felé a hálózatot mert van vagy 2 db félretett 2 sávos nem használatos router az egyik Asus márkájú de pont nem tudja az Ai Mest, megmondom öszinténbez a 20e.ft os Zyxel repeater eleve kifektetett hogy én ezzel foglalkozzak görcsöljek ugye 2 sávos mindegy a SSID jét próbáltam a fő routerével azonosra is de önálló SSID vel is de akkor ott van az 5GHz sávja is annak is kell SSID. Az eredmény az meg végképp lehangoló mindegy hogy állítottam be meg hova tettem a fő Asus router volt amikor "túl látott rajta" és azt hirdetik ezzel bövitsük a hálózatot szerintem meg csak a kukát. Amit legjobban utálok hogy pl.ha a kertben internet rádiót hallgatok és idébb odébb megyek ugye a gyengülő SSID jelet még az egyik nem dobja el (tudom azt is lehetne hangolni) de rádió közben megszakad szóval ilyenkor telefon elő megint lehet szórakozni ezért látom így jobbnak elsőre az Ai Mesh rendszert, ugyan lehet az is nagy csalatkozás lesz de valaki akinek van leírhatná hogy egy helyváltoztató telefon észre sem veszi amikor áthaladunk a másik router tartományába én legalább is olvasatból úgy érzelmezem a leírását meg ugye nem kell ezekkel DHCP meg számomra hülye dolgokkal foglalkozni. Amúgy meg az átlagnál az informatika területéről nem kevés dolgot felszedtem de a hiányosságom az itt a netkapcsolatok nem kevés dolgaival hiányos és nem vagyok egyedül az vigasztal, elismerésem akik úgy írnak ezekről mintha ezzel születtek volna na meg mikor olvasom hogy ilyen meg olyan módolt firware-t tesznek a routerre nem a gyárit azoknak is elismerésem.
2023. márc. 30. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Már leírtuk a korábbi krédésednél is.

Hiába írod ki hetente, nem lesz az a szemét fizika más.

2023. márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma vettem egy nagyobb tudású Asus TUF AX5400-as routert az Ai Mesh rendszerrel csodára képes a két router, egyébként úgy néz ki picit jobb lett az új router jele a kertben is szinte mindent lefed egyedül is majd egy picivel ideálisabb helyre rakom az ablakkal szembe és talán tökéletes is lesz az új router egymagában is az Ai Mesh rendszerrel meg a lakásban bárhol szinte max.sebességet tudok elérni akár a második routerhez UTP kábelt csatlakoztatva is pl egy második pc-nél 10m-el odébb is, szóval a repeaterrel nem lehet egy napon sem említeni ezt a fajta módszert, köszönöm mindenkinek a jó tanácsot persze azoknak is akik kicsit inkább butának nézve adtak csak ötletet.
2023. ápr. 5. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!