Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lenne érdemes bővíteni...

Hogyan lenne érdemes bővíteni a laptopom tárhelyét?

Figyelt kérdés

Szeretnék véleményeket kérni. Van egy Lenovo V15 laptopom (pont 1 év múlva szeretném eladni), 256Gb SSD-vel, ami lassan kevésnek bizonyul.


Olvastam pár lehetőségről, amin gondolkozom: a mini pendrive-ról (mondjuk 256Gb) vagy külső merevlemezről (pl SSD) vagy SD kártya (ezen meglepődtem)


Nem tudom arra van-e lehetőség arra, hogy a laptop belesejében lehet-e bővíteni vagy cserélni, úgy hogy a garancia is megmaradjon?


Szóval a kérdésem a fenti. Az árnál sokkal inkább jobban érdekel a tartósság, megbízhatóság (ne romoljon el 2-3 éven belül)


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


Ez a laptopom: [link]



2021. júl. 18. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha leveszed a hátoldalát, akkor sok helyen már buktad a garit - garanty matrica-, amúgy meg felhő alapú tárhely és egy újra telepítés. Én onedrive-t használok, minden fájl azon van szinte, így a gépnek bőven elég a 256 gb ssd.
2021. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A garancia metrica nem sérül, ha levenném a hátlapot. (Egyben az egész hátulja jönne, ha le kéne venni)


Sajnos én már elhasználtam az összes ingyenes felhőmet (Google Drive, OneDrive), ezért szeretnék váltani fizikaira.


Meg építész hallgató vagyok és nagyon gyűlnek pl a különböző nem kevés helyet foglaló látványtervek, plusz filmek és az ezernyi kép is, mert hobbiként fotózok is. (Meg ugye az ezekhez tartozó programok sem keveset foglalnak)

2021. júl. 18. 22:14
 3/6 A kérdező kommentje:
És pl a képeket már nem merem csak pendrive-on gyűjteni, mert egyszer az egyik elromlott és odaveszett nagyon sok képem. (Sajnos akkor még nem volt biztonsági mentésem)
2021. júl. 18. 22:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor külső merevlemezt használj. Ált. a garancia matricát pont egy rögzítő csavarra szokták ragasztani, h ha leakarod venni a hátulját akkor az alatta lévő csavarhoz is csak úgy férsz hozzá.

Google drive előfizetés 100 gb egy évre nekem 3500 ft volt akciósan 300 ft egy hónapban, nem egy nagy összeg volt, 2 gép és 1 telefon összes cuccát oda mentem.

2021. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak a csicska gyártók ragasztják le garancia matricával a gépet. Se a Lenovo se a Dell nem szokta.

Szóval veszel egy nagyobb SSD-t, azt belerakod és kész.


Egyébként meg tudok olyan felhőt, ami olcsó. Havi 1500 Ft körül 500GB, vagy kb 40 ezerért ugyanez örökre.

2021. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, igazából én még nem is hallottam erről, de most jobban megnéztem és az enyémen nincs ilyen matrica. (Újonnan vettem) Csak Windowsos, meg sorozat szám stb matrica van rajta, de azok alatt sincs csavar.


Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek! Ment a zöld. Még elődöntöm akkor mit fogok választani.

2021. júl. 19. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!