Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes váltani egy Telekom...

Érdemes váltani egy Telekom vezetékes internetre (netplusz 30 mbit/sec)? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 4G sim kártyás routerben (tp link) van egy multisim ami hozza a 15-25 mbit/sec sebességet.

Ugyanakkor gondolkozom egy vezetékes neten szintén a Telekomnál, de a sebesség ugyanaz lenne.


2023. ápr. 11. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Olcsóbb, drágább, ugyanannyi? Évekig ott, abban az ingatlanban fogsz tartózkodni? Ezeket válaszold meg magadnak, és döntsd el mi éri meg.
2023. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Optikáról van szó? Mert ha igen, akkor nagyon megéri, jó a sebessége és nem szakadozik. Tévé és internet, vezetékes telefon: 7500 ft.
2023. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 optikán 30Mbit/s? Ez nagyon messze van a jótól.
2023. ápr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rézkábel, multisim kb. 3500 ft-tal drágább,de ezt nem nézem. Költözést nem tervezek, de ezt sosem lehet tudni.

Itt ami egyedül érdekel, érdemes-e kábelesre cserélni vagy sem. Lehet-e sebesség növekedés valamennyivel még a kábelesen?

2023. ápr. 12. 05:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Technológiából adódóan nem lesz sebességnövekedés. Mitől lenne? Ha 30Mbit a max sávszél amit az a hálózat tud, és a lakcímen nincs elérhető magasabb sávszél, akkor ez ennyi. Rézvezeték ennyit tud.

A Telekom egyébként sem költ ezekre az elavult hálózatokra, csak amit nagyon muszáj, hogy működőképes legyen.

Majd egyszer bevezetik az optikát, akkor lesz sebességnövekedés.

A másik, hogy évekre én nem kötelezném el magam az analóg hálózat mellett hűségidővel. Csak hűségidő nélkülit kötnék (ha van ilyen).

Tavaly mondtam le az 500-as ex UPC előfizetésemet, és mentem át a Telekomhoz.

1000/1000 optikás netért kevesebbet fiezetek mint az ex UPC és már a vodafos által árban jócskán megemelt 500/20 koaxos netért.

Nyáron a melegben nincs net, ha fúj a szél nincs net, ha van egy hibás ONT az utcában nincs net, ha éppen ballábbal keltek fel az elektronok aznap reggel, nincs net.

Ez volt a koax. Nálad a rézvezetéken ennek a hatványozott szarságaival szembesülhetsz bármikor. Leginkább állandóan.

2023. ápr. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor jobban járok ha maradok a 4G router multisim megoldásnál?

Hűség 1 év lenne ha jól tudom 10e kötbérrel, ha nem vállalok akkor ezt a teleoitési díjat kell kicsengetni.

2023. ápr. 12. 06:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Elvileg országosan cserélik a rézkábeleket optikaira, szóval elhet érdemes kicsit várni, tavaly nyáron lett nálunk is optikai, pedig kis 400 fős falu.
2023. ápr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem az itthoni Gigaerős mobilnetet multisimmel tesztelve egy tp link routerben, illetve a szomszédnak ugyanez az említett rézkábelen bejövő netplusz 30 mega szolgáltatása van, és sebességben vagy az én multisimem alatt van, vagy pedig ugyan akkora a sebessége. Ez így létezhet? Ez többször volt tesztelve is, több szerveren.


Telekommal műszakis (legalábbis annak volt titulálva) ügyintézővel is beszéltem, Ő is kért segítséget egy kollégájától, és azt a választ kaptam, hogy a 30 mega net, az a max, amit garantálni tudnak az 1 mbit, és függ attól, hogy az elosztótól (amit nem tudok, hogy hol van) milyen távolságra vagyok. Elmondta azt is, hogy rézkábelen max 2 tv-t bír el, de előfordulhat szakadozás is.

2023. ápr. 12. 20:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél még tudni? Mert szerintem inden ki lett tárgyalva. A 4G max 100Mbit/s sávszélt tud, mondjuk ezt akkor ha az átjátszó állomás tövében használod. Egyébként 20-50Mbit/s amit hozni szokott.

Ha régi 30 éves telefonos hálózaton jön a net akkor ott az 1Mbit/s teljesen normális jelenség. Minél messzebb van az elosztóközpont annál nagyobb a jelveszteség.

2023. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9-es az utolsó bekezdést a rézkábelre írod?


Azt honnan tudom meg, hogy az elosztó központ mennyire van messze?

2023. ápr. 12. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!