Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudom pingelni a...

Miért nem tudom pingelni a publikus ipv4 címemet?

Figyelt kérdés

Egy webszervert szeretnék készíteni, a szerver elérhető belső hálózaton, és elvileg nyilvános ip címmel is el kell hogy tudjam érni, de még csak pingelni se tudom.

A tűzfalat kikapcsoltam, de a routernen nem vagyok bent biztos, hogy mindent jól álitottam e be.

DMZhez beírtam privát ip -met.

Port forwarding -nál a protocolhoz TCP -t adtam meg,

WAN Host ip range hez 2 ip címet kell írni, de nem tudom mit írjak.

Lan host ip address -hez beírtam a privát ip címemet.

Wan port range -hez 80-80 at írtam

Lan port range -hez szintén 80-80 at


ZTE Speedport Entry 2i router



2023. máj. 2. 13:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Átírtam a wan host ip range -t 0.0.0.0-ra de most sem jó 😕
2023. máj. 2. 16:42
 12/19 anonim ***** válasza:

"Csak két beállítási lehetőség van: SPI(ipv6) engedélyezése, és anti-hacking. Mindkettő ki van kapcsolva."

A tűzfalat nyugodtan hagyhatod bekapcsolva.


"A fenti linkekkel(amit a 4es válaszoló adott) néztem, mindegyik azt írta, hogy nem elérhető."

Gyanítom a publikus IP-címed és a 80-as portot adtad meg.


"Kikapcsoltam a DMZ-t, de a wan host ip range-et nem engedi ürsen hagyni."

Hagyd 0.0.0.0-án - az az összes IP-címre érvényes.


"Egyébként haveromnak szintén telekom a szolgáltatója, és neki DMZ-vel sikerült."

Annak kéne utána nézni, hogy a szolgáltató használ-e CgNAT-tot.


A Telekom hajlamos rá:

[link]


Ennek kiderítésének egyik módja az, hogy megnézed hogy a routeredben szereplő publikus IP-cím (Internet -> Status -> DSL -> DSL Connection Status -> IP Adress) megegyezik-e a publikus IP-címet megmutató weboldalakon - például

[link]

[link]

[link]

mutatottal. Ha nem egyezik, akkor biztos CgNAT-tot használ.


Egy másik kiderítési mód az alábbi tesztoldal:

[link]

2023. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A routereden a publikus IP cím micsoda? Ide a rozsdást, hogy 100.-al kezdődik, azaz szolgáltatói NAT alatt vagy, amivel nem fog működni a szerver.
2023. máj. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Internet -> Status -> DSL -> DSL Connection Status -> IP Adress

Igen, itt 100-al kezdődőt ír, de nem egyezzik azokkal amiket a fenti weboldalak írnak, szóval akkor a telekom CgNAT-ot használ. De akkor csak azt nem értem, hogy a haveromnak miért működik.

2023. máj. 2. 20:38
 15/19 anonim ***** válasza:

"De akkor csak azt nem értem, hogy a haveromnak miért működik."

Mert a Telekom változóan használhat CgNAT-tot - van ahol igen, van ahol nem. Én több helyen - az Alföldön, optikai és ADSL-es környezetben, Telekom előfizetéseknél - nem tapasztaltam még ilyesmit. Feltehetőleg sűrűben lakott településeken gyakoribb.

2023. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mert nem biztos, hogy neki is CgNAT van. Diginél pl. betelefonálsz az ügyfélszolgálatra, közlöd, hogy kívülről akarod elérni a gépedet, ezért publikus IP kell és kapsz. Telekomnál nem tudom, hogy megy.
2023. máj. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Felhívod őket és kikéred CgNAT mögül magad. De ne webszerverre hivatkozz mert azt mintha tiltaná a szerződés. Inkább térfigyelő kamerára..
2023. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#16: "Telekomnál nem tudom, hogy megy."

Ugyanúgy: felveszi a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal. A #12-es hozzászólásomban szereplő Index-cikkben is ezt írják.

2023. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Felhívtam a telekomot, és megoldották.

Webszerverre hivatkoztam, mert akkor még nem olvastam, hogy ne mondjam hogy webszervernek akarom hadználni, de sikerült, talán nem gondolják meg magukat.

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek

2023. máj. 2. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!