Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a letöltés?

Miért lassú a letöltés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja kötötték be nálunk a Telekom internetet a Vodafone helyett.

2000/1000 Mit/s-es a net, amire váltottunk, mégis a torrent kliens 321 B/S - sel tölt le. A port nyitva van. Seeder is van több száz, nem hiszem, hogy senkitől sem tudnék gyorsabban tölteni.


Így most konkrétan sokkal lassabb a letöltés, mint mikor a Vodafone-nál volt az 500 Mbit-es net.


Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mégis miért ilyen lassú a letöltés? És hogy hogy lehetne megjavítani?



2023. jún. 3. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Máshol jó a sebesség?
2023. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem teljesen értem a kérdést, de ha arra gondolsz, akkor az online játékoknál pl nem szakad, simán lehet játszani, netezésnél sem kell várni, hogy betöltsön az oldal, csak a letöltés lassú.
2023. jún. 3. 16:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Tölts le egy nagy fájlt a netről, és ott a böngészőben mekkora a sebesség. Pl [link]

Ha ez van, felhívod őket, gondolom megoldják.

2023. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Erre gondoltam én is, hogy máshol rendben van-e a letöltési sebesség, csak hogy zárjuk ki, hogy esetleg a nettel van a gond.

Torrent kliens melyik?

2023. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Speedtest.net mit ír?
2023. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bocsánat a késői válaszért.

Letöltöttem a netről, amit írtatok, a legmagasabb érték 13MB/s volt.


A speedteszt alapján a letöltés 344.88 Mbps, a feltöltés 238,42 Mbps.


Qbittorrent klienst használok, de ott csak pár Kib/s-ben tölt le, néha felugrik már 1-5 Mbps-re, de általában pár Kib/s

:(

2023. jún. 5. 16:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor vagy magával a torrenttel van baj, vagy pedig a routered beállításaival. Biztos, hogy jo port van nyitva?
2023. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Több torrent oldalról is próbáltam letölteni, mindenhol lassan jön le, pedig van, ahol több ezer seeder van.


Igen, nyitva van, legalábbis a neten elérhető oldalaknál, ha beirom, akkor azt írta, hogy az adott port nyitva van. Meg tölt is vissza ugyanúgy pár KiB/s-sel.

2023. jún. 6. 19:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Az oké, de ez magyon távol áll a speedtestes adataidtól, tehát akkor vagy a router konfigjában, vagy esetleg a torrentkliensed beállításaiban lehet a baj. Másik klienssel nézted? Gépen belüli meghajtón vagy esetleg NAS-on megy a töltögetés? Mert ha NAS, akkor annak a beállításait is érdemes átnézni.
2023. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem lassú, rendben működik. A Sagecom routert kaptad? Alapból, beállítások nélkül ennyit tud.
2023. jún. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!