Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ezért letilthatnak Facebookról?

Ezért letilthatnak Facebookról?

Figyelt kérdés

2006. június 20-án születtem, tehát ma töltöttem be a 17. életévemet. Facebook fiók létrehozásához minimum 13 évesnek kell lenni, viszont én már 2015-ben (9 évesen) létrehoztam a sajátomat, természetesen egy hamis születési dátumot beütve. Amennyiben megváltoztatom a születési dátumomat az igazira, kitilthatnak, amiért 13 éves korom alatt már birtokoltam a fiókot? Van ismerősöm, akinek vannak jóval régebbi képei a profilján, mint, hogy betöltötte volna a 13. életévét, és mégis a valós születési dátuma van fenn ergo megváltoztatta utóbb, és nem lett kitiltva, viszont én nem merem kockáztatni a több, mint 8 éves fiókomat, de ha esetleg valami miatt személyazonosság igazolást kér, akkor buktam, mert nem az igazi van megadva.

Tapasztalataitok alapján: Kitilt a Facebook, ha megváltoztatom a születési dátumomat úgy, hogy a fiók létrehozásakor még nem voltam elég idős a fiók birtoklásához?



2023. jún. 20. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ugyanebbe a cipőbe jártam még jó pár évvel ezelőtt, megváltoztattam és nem tiltottak ki.

De fontos tudnod, hogy ha megváltoztatod utána már nem tudod megváltoztatni (ha jól tudom).

2023. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Korban a fiam lehetnél. Én biztos hogy nem engedtem volna meg, hogy regisztrálj a Facebookra. De ezt mellőzve. A kérdésre a válasz az hogy a Facebook egy USA-beli cégé a Metáé. Ahol is a Metának elvileg lehetősége lenne, hogy személyi igazolványt vagy útlevelet kérjen adataid igazolására. De ez csak elméletileg. Gyakorlatilag csak akkor ellenőrzik adataid hitelességet, ha valaki a Facebookon belül jelzi, hogy hamis profil vagy hamis adatokat adtál meg. Viszont, ha ez ki derül akár büntető eljárás is indulhat ellened. Mivel jogosulatlanul használtad a Meta szolgálatásait. De ez mind csak elvi lehetőség. De a valóság az hogy 13 éven aluli gyermekek milliói vannak a Facebookon. Ráadásul világ szerte. Igy a Metának minden országban be kell tartania az adott törvényeket. Az USAbelieket is és a Magyarországiakat is. De ha valaki nem jelenti be hogy te nem vagy még 13 éves akkor kicsi a valószínűsége, hogy ki tiltsanak. Viszont az feltűnő lehet ha alap adataidat túl gyakran változtatod meg. Ilyen alap adat a születési dátum is. De ezek csak elvi lehetőségek. Az én véleményem pedig az hogy most már hagyd az eredtei dátumot, és ne változtasd meg. Mert evvel tényleg azt kockáztatod hogy a Facebook ki tilt. És ez még a jobbik eset! Mert akár személyes adatokkal való vissza élés miatt büntető eljárás is indulhat ellened méghozzá az USA-ban. Mert az USA törvényei lehetővé teszi. És igen a Fecebook egy USAbeli cégnek a túlajdonában van jelenleg is. Épp ezért ne kockáztas! És ne változtasd meg az adataidat.
2023. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1;

Köszönöm az alátámasztást. Tudtommal születési dátumot kettő alkalommal lehetséges változtatni egy fiókon. Egyszer megváltoztattam, mert édesapám születési dátumát adtam meg regisztrációkor, az egyszeri változtatás pedig a nap sajátoméra állítás volt. Most ha megnyitom a változtatás oldalát, akkor azt írja, hogy már csak egyszer változtathatom meg.


2;

Köszönöm a tények részletezését... De azért csak nem fognak kishíján meglincselni azért, mert interneteztem 13 éves korom alatt :D Csak azért lenne jó megváltoztatni, mert nem akarnék másik fiókot létrehozni, hisz, mint mondtam, sok éve ezt használom, mindenem ezen van.

De egyébként a profilomon megvan adva Édesapám profilja, mint apa, a facebooknak nem suspicious, hogy ugyanaz a születési évünk, mégis szülő-gyermek kapcsolat van közöttünk?

2023. jún. 21. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező / 3-as! A Facebook egy Meta nevű cégé amely USA-ban van bejegyezve. Éppen ezért az ottani (USA) törvények érvényesek a Facebookra. Ami pedig az internetezést jelenti az nem egyenlő a Facebookal. Internetezni Facebook nélkül is lehet. Az internetezés helyet pedig csajoz be, és vigyél haza egy kislányt, hadd örüljön fater.
2023. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"De azért csak nem fognak kishíján meglincselni azért, mert interneteztem 13 éves korom alatt "

Az, hogy netezel, az nem érdekli őket. De ha félrevezeted ŐKET, azért tudnak haragudni is...

[Haragudni, mert teljesen feleslegesen nyomták a 18 éveseknek szóló kozmetikai és divat reklámokat évekig az arcodba, amikor még a cumi érdekelt csak... de ők ezt nem tudták, mert félrevezetted őket...]

2023. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!