Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a Facebook állítólag...

Ha a Facebook állítólag annyira baloldali, miért van az, hogy a hírfolyamomban folyamatosan jobboldali politikusok/influenszerek (magyar és külföldi egyaránt), vallásos csoportok, illetve random transzfób posztok jelennek meg ajánlottként?

Figyelt kérdés
Ha ezek felbukkannak, nagyon ritkán írok oda, inkább némítom, vagy ha durva akkor blokkolom. De furcsa, hogy a másik oldalról semmi nem ugrik fel ajánlottként, pedig bennevagyok pl. ateista vitacsoportban, követtem ellenézki politikusokat stb.
2023. júl. 19. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez mitől számítástechnika? Ez politika.
2023. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A Facebook, és az amögötti algoritmus, eléggé számítástechnika.


Azért nem írtam a politikai rovatba, mert nem akartam direkt politikai vitát generálni, inkább arra vagyok kíváncsi, hogy ki hogyan látja azt, ami valójában a Facebook mögött folyik.

2023. júl. 19. 11:24
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy politikai kérdés. De röviden azért, mert a jelenlegi kormány a propagandagépezetével közpénzből plakátokra és reklámokra költ milliárdokat a gyűlölködés fenntartása érdekében, mivel a politikájuk kimerül abban, hogy ezt meg azt kell utálni, és ezt csak úgy tudják elérni, ha minden lehetséges módon eljuttatják az emberekhez a hazugságokat.


Az ellenzéknek nincs erre pénze (ilyen mennyiségben), és egyébként affinitása sem sajnos.


A Facebook Amerikában tett kisebb-nagyobb lépéseket a republikánus politikusok hazugságai ellen, ezért lett kikiáltva baloldalinak. De Magyarországon és egyébként a világ többi országában sem igazán korlátozza a hirdetőket, így jelenleg azokat látod legtöbbször, akik a legtöbbet fizetnek.

2023. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A Facebook, és az amögötti algoritmus, eléggé számítástechnika."


Tehát akkor a kérdés különféle algoritmusokra és kódrészletekre vonatkozik és ilyeneket, vagy minimum requirementeket meg config fájlokat szeretnél válaszként kapni?

2023. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4: nyilván nem.

Egy alkalmazást el tudok úgy magyarázni, hogy megmutatom a kódrészletet, vagy a UML-diagramokat, de úgy is, hogy azt mondom "ez ezt csinálja", ahogyan azt egy hidegburkoló is megérti.

2023. júl. 19. 12:12
 6/9 anonim ***** válasza:
5 igen, ebbe mondjuk nem tartozik bele, hogy melyik politikai oldalt preferálja.
2023. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem baloldali, nem is lehet, hiszen közösségi (illetve "social") oldal, azaz nem ők szerkesztik a tartalmat, legfeljebb az uszítást és a hazugságot törlik néha.
2023. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vallás mióta jobb oldal? Valamint nincs olyan, hogy transzfób. A fóbia félelmet jelent, mint pl: pókfóbia. Az emberek nem félnek csak nem értenek egyet velük ami nem a fóbiával egyenlő, szerintem.
2023. aug. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Vallás mióta jobb oldal?"

. Tessék újraolvasni.


"Valamint nincs olyan, hogy transzfób."

. Az ember gondolkodásáról sokat elárul, milyen kontextusban tartja helytelennek a hiperbolákat.

2023. aug. 5. 02:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!