Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy pontos felvilágosítást...

Egy pontos felvilágosítást kérhetnék? Egy videóban történt személyes adatokkal való visszaélésről lenne szó.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni, mert egy elég fontos és szerintem komoly dolog, ami mindenképp lépéseket igényelne.


Az eset egy a középiskolámból idén ballagott barátommal kapcsolatos, aki szabadidejében gyakran töltöget fel videókat (gameplay-eket) YouTube-ra, és a minap vettem észre, hogy a kommentelői közt volt egy olyan csatorna, akinek már a profilképe is a barátom egyik személyes fotója volt, és mikor rámentem jobban, a feltöltött videóin is mind az indexkép, mind a bennük fellelhető tartalom is ennek az ismerősömnek a szelfijeit ábrázolta, különböző módokon megszerkesztve.


Emellett a videókban lévő hanganyag (ami főleg trágár, rá nézve gúnyos szövegekből áll) is teljesen egyezett az ő hangjával, márpedig tudom, hogy ilyeneket soha nem mondana, főleg nem nyilvánosan.


Az aláírások is mind őt vették irónikusan górcső alá, hogy pl. " xy egy-két feles után ezt üzeni az exeinek " meg hasonlók.


Ahogy az elején írtam, mindenképp szeretnék tenni ez ellen, mert egy elég szemét dolog, csak nem tudom, hogy egyáltalán lehetne azonkívül, hogy szólok annak a barátomnak és hogy odaírom kommentbe az illetőnek, hogy ezt azért nem kéne.


Van ilyenkor jogom jelenteni YouTube-on és kérvényezni a csatorna törlését, illetve azt írni, hogy ennek komolyabb következményei is lehetnek? (Pl. bírsági ügy)


Mert próbáltam utána nézni neten, de őszintén eléggé belezavarodtam, hogy akkor most mi jogos, mi nem, és mennyire jogellenes egy személy ilyesfajta megcsúfítása.

Viszont mielőtt tennék bármit is, szeretnék tisztában lenni az ezügyi pontos hátterével, és ehhez kéne egy kis felvilágosítás.


Egyébként a barátomnak nem ez az első ilyen esete, már régebben is csináltak neki kamu fiókot Instán meg YouTube-on is, (merthogy tudniilik szeretett a suliból meg a környéken élő vele nagyjából egyidős lányokra ráírni ismerkedés céljából, amit sokan rossz néven vettek és olykor fenyegetéseket is kapott emiatt) de idáig azért még egyik se merészkedett el, meg akkor se hiszem, hogy ezt érdemli.


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. aug. 20. 04:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gúny tárgya tehet feljelentést a személyiségének megsértése, rossz színben való megjelenítése okán. Forduljon ügyvédhez.


El kell menteni minden bizonyítékot képmentéssel, a csatorna tulajdonosának az adataival együtt.

2023. aug. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
A barátodat megkérdezted, hogy egyáltalán tud-e róla?
2023. aug. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, igen, persze.
2023. aug. 20. 10:50
 4/5 anonim válasza:
53%

Szia.

A hang anyag valószínű, hogy AI álltal generált hang lesz.

Viszont, ha a képek olyanok, amit senki nem tud adott esetben letölteni, hanem csak a saját telefonján vannak meg, akkor fel törték távolról a telóját.

Ha olyan, amit bárki láthat, instagram, facebook, twitter, stb...

És le tud tölteni, akkor ilyeneket bárki tud csinálni.

Feljelentés kell a csatorna ellen, és töröltetni kell azt.

2023. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két külön, egymástól független lehetőség van:


Az egyik a magyar jogrendszer. Ehhez a rendelkezésre álló adatokkal feljelentést kell tenni a rendőrségen ismeretlen tettes ellen. Ők majd elkezdenek nyomozni, ha sikerül megtalálniuk az elkövetőt, akkor majd valamikor bíróság és ítélet lesz belőle, az elkövető valamilyen büntetést kap, ha eljut eddig a történet, vagy megússza, ha nem tudják kideríteni, hogy ki volt.


A másik, lényegesen gyorsabb út jelenteni a YouTube-nak, hogy személyes adatokkal él vissza a csatorna. Ők (elvben néhány nap alatt) megvizsgálják a bizonyítékokat és törlik a videókat és akár a csatornát is, de ennél több nem lesz belőle.


A két eljárás mehet egymástól függetlenül is, bár ha a YouTube törli, akkor a rendőrség nehezebben tudja lenyomozni - bár ha nagyon akarják, akkor a YouTube gondolom ad ki nekik adatokat, kérdés, hogy akarják-e annyira...

2023. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!