Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A weboldalak linkjében a...

A weboldalak linkjében a betűkön miért nincs ékezet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 9. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Mert mondjuk semmi értelme nem lenne.
2023. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűség, gyorsabban gépelehtő be. Amúgy elméletileg 2005 óta lehet ékezetes domaint is regisztrálni.
2023. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Mert olyan helyekröl nem tudnák megnyitni, ahol nincs ékezetes betü a saját nyelvükben.
2023. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az URL szabványt specifikálták, az URL-ben használható karaktereket a 7 bites US-ASCII karakterkészletre korlátozták. Idővel persze ezt bővítették, 2005 óta lehet ékezetes karaktereket is használni az URL-ben, de a visszafelé kompatibilitás miatt a weboldalak készítői és a CMS szoftverek törekszenek arra, hogy ne használjanak különleges karaktereket az URL-ben.
2023. szept. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen jogos a kérdés. Legalább ott lehetnének ékezetek, ami utána indult, és jellemzően Magyarországon használják. Mellesleg simán be lehet vinni pár ékezetes karaktert bármilyen kiosztásról, legfeljebb nem fél mp.
2023. szept. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: nekem német kiosztású a billentyüzetem, vannak olyan karakterek - hosszú ö és ü -, amit nem tudok rátenni. Ha meg egy oldal nevéhez elöször fél órát keresnem kell, hogy be tudjam írni, akkor inkább hanyagolom, keresek másikat, aminek egyszerübb a használata.
2023. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet jegyezni ékezetes és ékezet nélküli változatokat is, már most is ez van pár helyen szerintem, csak nem az ékezetes az alap.
2023. szept. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5


"Mellesleg simán be lehet vinni pár ékezetes karaktert bármilyen kiosztásról, legfeljebb nem fél mp."


Be hát, csak te is azt felejted el, hogy nem csak az ékezetes betűkről van szó, hanem általánosságban a nemzeti karakterekről. Mert az ékezet egy dolog, de írjál te le arab, kínai, szanszkrit vagy kandzsi karaktereket.

Nem örülnék neki, ha ilyen URL-eket kellene beírni:

विवाहवेषः.com

فساتين زفاف.com

婚纱礼服网.com

2023. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtetted idézni, hogy "... jellemzően Magyarországon használják." és hogy "Be lehet jegyezni ékezetes és ékezet nélküli változatokat is" (szintén én írtam).
2023. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg viszonylag ritkán kell URL-t begépelni, többnyire van link, ki lehet másolni, stb. Feltételezem, a fentieket is így sikerült összehozni.
2023. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!