Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valaki vendégként szerkeszt...

Ha valaki vendégként szerkeszti a wikipédia cikket, akkor a módositást jóvá kell hagyni 1 "külső " embernek?

Figyelt kérdés
Üdv 1szer rányomtam a szerkesztésre, nem szerkesztettem, gondoltam megnézem hogy lehet. Mintha ki irta volna, hogy vendégként ha szerkesztek az nem lesz látható rögtön, csak ha valaki jóvá hagyta. Ez miért van? Hisz azt mondják bárki szerkeszthet,,
2023. szept. 25. 18:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
10 es ez magyarországon is igy van? A magyar wiki részlegen?
2023. nov. 15. 10:20
 12/20 A kérdező kommentje:
Boccs a fél mondat lemaradt láttam a 8as linkelt 1 táblázatot de nem egyértelmü nekem, hogy a módositás élesbe ki is mehet e és utólag valaki törli, vagy a rendszer nem engedi ki amég 1 járőr jóvá nem hagyja.
2023. nov. 15. 10:22
 13/20 anonim ***** válasza:

A magyar Wiki a "jelölt lapváltozatok funkció" szerint működnek.

Azaz ha nem jelentkezik be az ember "anon" marad akkor a következőket látja (ebből 3 féle lehet):


1. Újonnan létrehozott lap (most jött létre, nincs ellenőrizve meg semmi): azt látja ami a lapon van.

2. Mósosított lap (azaz valaki már korábban jóváhagyta magát a lapott, de azóta voltak módosítások): Az utolsó ellenőrzött változatot látja.

3. Ellenőrzött lap (járőr ellenőrizte): Az utolsó ellenőrzött változatot.


Aki megerősített szerkesztő (leegyszerűsítve be van lépve):


1. Újonnan létrehozott lap: Az aktuális változatot látja (azaz látja a módosításokat is, de látja, hogy "nem ellenőrzött" lap ez ki lesz neki írva)


2. Módosított lap: Az aktuális változatot látja (azaz látja a módosításokat is, de látja, hogy "nem ellenőrzött" lap ez ki lesz neki írva)


3. Ellenőrzött lap: Az aktuális változatot látja (azaz látja a módosításokat is, de látja, hogy "nem ellenőrzött" lap ez ki lesz neki írva)


Ha valaki módosít (szeerkeszt) egy lapot:


1. Nincs bejelentkezve (anon): módosíthatja a lapot (a szerkesztőben az utolsó /akár nem ellenőrzött/ változatot látja) és módosítja. A szócikk ellenőrzésre váróra változik, és látszik, hogy valaki úgy módosította, hogy nincs jóváhagyva (a láthatóság fent)


2. Bejelentkezett de em ún megerősített szerkesztő: ha módosít valamit ellenőrézésre váróvá változik. Kívéve ha egy ellenőrzött lapott módosít, mert akkor az ő módosítása automatikusan ellenőrzött lesz.


3. Járőr: módosításai ellenőrzöttek lesznek. És van joga egy szócikket ellenőrzötté tenni, és vissza minősíteni is.

2023. nov. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
köszönöm tehát ha jól értem, nyilvános lesz az anonim szerkesztés is, csak megvan jelölve, hogy nincs ellenőrizve.
2023. nov. 15. 15:03
 15/20 anonim ***** válasza:
14: Új cikk esetén igen. Ha meglévő cikket módosítasz akkor azoknak lesz nyilvános akik bejelentkeznek, akik bejelentkezés nélkül nézik az ellenőrzésig nem látják.
2023. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
15 köszi, ennek m i értelme igy?
nov. 18. 10:33
 17/20 anonim ***** válasza:
16: Melyik felének? Hogy az új cikk látható lesz, vagy, hogy a nem jóváhagyott változások nem láthatóak egyből?
nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Boccs, az hogy bejelentkezettek láthatják.
nov. 19. 14:15
 19/20 anonim ***** válasza:
18: Nekik meg fent kiírja elég nagy betűkkel, hogy nem ellenőrzött változatot lát. Az az értelme, hogy a bejelentkezett általában "szerkesztési céllal" jelentkezik be, és akkor jó ha azt látja amit esetleg szerkeszteni akar. Elég furán nézne ki, hogy szerkeszteni akarok valamit és nem tudom mit. Igaz ha a szerkesztőt megnyitja azember akkor az utolsó változatot látja. De pl. én úgy szoktam neki esni, hogy egy wordben kigyűjtöm a dolgokat meg azt, hogy melyik részbe mit fogok betenni, hivatkozásokkal, forrásokkal mindennel. És akkor relatív gyorsan megvan a szerkesztés. Ehhez meg jó ha az utolsó változatot látom.
nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszi én nem tudtam miért jelentkezik be valaki.
nov. 20. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!