Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megbízható felhő tárhely?

Megbízható felhő tárhely?

Figyelt kérdés

Mik azok az akár ingyenes - persze ez mindig jobb - vagy akár fizetős szolgáltatások felhő tárhely esetében ahol van 50Gb-nyi hely, és megbízhatóak, tehát nem veszik el véletlen sem semmi, illetve nem kutakodnak a feltöltött dolgokban?

Mert hallottam már ilyet, hogy elvileg joguk van ehhez, hát köszönöm szépen, én csak megőrizni akarok képeket és videókat, meg esetleg pár dokumentumról készült scannelt képet, és főleg ez utóbbiakat, hát azért csak nem kéne nézegetniük.


2023. szept. 27. 06:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Mega.nz


És töltsd fel titkosított állománykényt (7-zip segít ebben). Így biztosan nem tudnak belenézni.


Persze biztos ami biztos alapon én még választanék egy szolgáltatót, ahova feltöltöm, elég valószínűtlen, hogy egyszerre kettőnél tűnjön el az adatom :)

2023. szept. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Google Drive, Onedrive, valamint a Mega, amiket én használok. Még egyszer sem töröltek semmit. A képeknek ott a Google fotók, ha meg IPhone felhasználó vagy, akkor az ICloud. Ott is lehet fájlokat tárolni, képeket is.
2023. szept. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 SIDLER22 ***** válasza:
54%

Én MEGA-t használok, de nemrég néztem és asszem a Dropbox is ad ingyen 50GB-ot már. Egyébként szerintem elég lehetetlent kérsz. Azt kéred egy szolgáltatótól, hogy neked ingyen tároljon adatokat és cserébe még csak meg se nézheti mit tárolsz? Még sokszor azokon a helyeken is megnézik ahol fizetsz érte. Ha valaki másnak kiadsz adatokat azt Ők meg fogják nézni ha úgy van kedvük. Ez alól egy kivétel van, hogy titkosítod az állományt vagy állományokat. Például ahogy írták 7-zippel.

VPN-nél is ugyanez van amúgy. "Ó, mi aztán nem logoljuk a forgalmadat..." dehogynem logolják. A hatóságoknak szabad bejárásuk van kb a forgalmaidba.

2023. szept. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz, ne töltsd fel más gépére a fájljaidat. A megnézés sem úgy történik, hogy Józsi ül a gép előtt admin joggal, és a felhasználók mappáit böngészgeti, hogy talál-e bennük valami érdekeset, hogy megtartsa magának. Az ilyen ellenőrző rendszerek mind automatizáltak, csak egy szkript ellenőriz, és avatkozik be ha találhat valamit. Senkit nem érdekel konkrétan a privát életed, de vannak bizonyos tartalmak (pl. terrorizmus, tiltott pornográfia egész biztosan), amiknél riaszthat a rendszer a fiókkal kapcsolatban.
2023. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#1 A Mega már réges rég nem ad 50GB-ot új regisztrálóknak hanem csak 20GB-ot.

#3 A Dropbox 2GB-ot ad.

2023. szept. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem veszik el véletlen sem semmi"

Ezt senki nem tudja 100%-ig garantálni. (És ezt a felhasználási feltételekben is leírják.) Egyébként is: ha bármi fontos számodra, az soha ne csak egyetlen helyen legyen meg!


"illetve nem kutakodnak a feltöltött dolgokban"

Akkor a OneDrive eleve kizárva, ott még a jelszavas zip-eket is "biztonsági okokból" megpróbálják szótár alapú támadással feltörni. Természetesen a felhasználó érdekében. ;-)


"elvileg joguk van ehhez"

Felhasználási feltételektől függ. De bizonyos esetekben igen, általában joguk van hozzá, és ha pl. illegális tevékenységet észlelnek, jogukban áll azokat az állományokat eltávolítani, és/vagy a fiókot törölni.


"hát azért csak nem kéne nézegetniük"

Azért ezt ne úgy képzeld el, hogy majd a Dropbox munkatársai szabadidejükben azzal szórakoznak, hogy mások családi képeit nézegetik. ;-) Ez a "belenézés" rendszerint automatikusan történik, esetleg csak különleges esetekben nézi meg az adott fájlt valódi személy.

2023. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

1. Az adatmentés 3-2-1 stratégiája ( [link] ) szerint, ha fontosak az adataid, akkor minimum három példányban érdemes másolatot készíteni. amiből kettő lokális másolat (tehát külső, hordozható HDD-re vagy SSD-re, esetleg pendrivera, amiket az adatfeldolgozás helyéhez közel tárolsz), egy pedig távolabbi (ami lehet külső, hordozható HDD/SSD/pendrive is, csak távolabb tárolod és az mentés idejére viszed az adatfeldolgozás helyére; lehet másik helyiségben/helyen tárolt, általad üzemeltetett NAS, vagy felhőtárhely is).


2. Csak és kizárólag egy darab felhőtárhelyen tárolni nem érdemes.

Egyrészt bármikor történhet bármilyen technikai probléma (például kb. 2 éve volt a francia OVH adatközpontban egy tűzeset: [link] ); másrészt egy hálózati kiesés esetén nem férhetsz hozzá az adataidhoz; harmadrészt a szolgáltató bármikor szerződést bonthat, törölheti az adataidat (akár azért, mert csődbe megy, akár azért, mert megsértetted a "közösségi irányelveiket"); negyedrészt igen - főként a big tech vállalatok - deklaráltan kutakodnak a feltöltött adataidban.


Legutóbbi ellen titkosítással lehet védekezni.

Vannak szolgáltatók - mint például a már említett Mega vagy a Proton - akik alapból adnak végponttól-végpontig tartó titkosítást (ráadásul a klienseik nyílt forrásúak így lehetőséged van azok átellenőrizésükre), de léteznek ezen felül egyedi megoldások is, mint például:

* a kifejezetten felhőtárhelyekhez készült, röptében titkosító Cryptomator ( [link] ) vagy a parancssoros rClone ( [link] )

* a titkosítás kivitelezhető célszoftverekkel, mint például az AESCrypt-tel ( [link] ), a GnuPG-vel ( [link] ), vagy a virtuális meghajtó létrehozására is képes Veracrypt-tel ( [link] )

* de van titkosítás a 7-zip ( [link] ) vagy a Peazip ( [link] ) tömörítőprogramokban is.

A különálló programokkal való titkosítás esetén érdemes ügyelni arra, hogy a fájl nevéből ne lehessen következtetni annak tartalmára (például a nagyontitkosésfontoscégesiratok.7z nem jó).

2023. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha nagy mennyiségű adatot akarsz hosszú távra tárolni, amihez csak ritkán akarsz hozzáférni és nem lényeg, ha várni kell a hozzáférésre, akkor Amazon Glacier. Árban semmi nem vetekszik vele.


Ha csak egy normális, megbízható és olcsó felhő kell, akkor pCloud. Svájci cég, van zero-knowledge (azaz a gépeden titkosít, a szolgáltató sem látja a tartalmat) és 500GB-ot kapsz évi 50 Euróért, vagy 200-ért lifetime. De van 20GB ingyen. És MINDEN rendszerre van hozzá kliens program: Windows, Linux, Mac, iOS, Android. Én már vagy 8 éve használom megelégedéssel.


Én az ilyen Mega-ban nem bíznék, lévén hogy egy bűnöző indította és a neve egybeforrt az illegális tartalmakkal.

2023. szept. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Semmi extra dolog, mármint a képek, videók sima családi stb felvételek, a dokumentumok meg banki papírok és hasonlók. Ez utóbbiak azért lennének, mert egyik ismerősömnél csőtörés miatt pl rengeteg papírjuk ázott el, aztán rengeteg utánajárás volt mire mindent rendeztek, így gondoltam jobb ha van digitális másolat, csak ugye ezeken a papírokon címtől kezdve sok egyéb érzékeny adat is van.
2023. szept. 27. 10:31
 10/11 anonim ***** válasza:
#3: Dropbox hogyan ad 50GB-ot?
2023. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!