Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Programozási kérdésekben...

Programozási kérdésekben mennyivel jobb a ChatGPT fizetős 4-es verziója az ingyenes 3.5-el szemben? Megéri előfizetni rá?

Figyelt kérdés

2023. okt. 2. 18:17
A kérdező szavazást indított:
Igen, megéri rá előfizetni
Nem, nem éri meg a havi 20$
6 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Megéri.


Nekem például egy multinál a ChatGPT 100%ra megírta minden tesztemet, ahol azért voltak elég nehéz algoritmikus problémák, ahol figyelni kellett a performanciára.


Én jónak tekintem magam, de ezeket én sem oldottam volna meg így.


1db ilyen ajánlat nekem megtervelte a ChatGPT előfizetést a következő 22-23 évre.


Ezen felül munkában rengeteget segít. Például frontendhez abszolút nem értek, így ott mindent ChatGPT-vel iratok meg és lazán át megy elég kemény frontendes reviewkon.


A tanuláshoz és egzotikusabb megoldásokhoz is remek.


20 dollár semmi, főleg egy fejlesztő fizetésből.


Aki meg éppen most tanul és készül elhelyezkedni meg nem engedheti meg, hogy ne foglalkozzon vele.

2023. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

A "megéri" gyenge kifejezés. Havi 200 dollárt szemrebbenés nélkül adnék érte. De ha az USA-ban tolnám az ottani évi 100.000+ dolláros fejlesztői fizetésekért, akkor "az idő pénz" alapon 500 felett is. Nem is igazán értem, hogy miért így van árazva, de kihasználom amíg lehet.

A programkód generálás még hagyján. Az a leghasznosabb benne, hogy szinte bármilyen dilemmában segít, irányba állít, választási lehetőségeket sorol, megspórol egy csomó guglizást, dokumentáció olvasást, felturbózza a gondolkodásodat, átlendít a holtponton. És bár ez részben az ingyenes verzióra is igaz, a GPT-4 annyival mélyebben ért mindent, és ritkábban téved, hogy sokkal többet ér.

2023. okt. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!